Duda w Miami zaczął od wygranej

Strona głównaSzachyDuda w Miami zaczął od wygranej

Jan-Krzysztof Duda zwycięstwem rozpoczął rywalizację w turnieju FTX Crypto Cup w Miami, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. Polski arcymistrz jest wiceliderem tegorocznego cyklu.

24-latek z Wieliczki świetnie radzi sobie w cyklu CCT, notując najlepsze wyniki w karierze. Duda ma więc chrapkę na kolejny dobry start, tym razem w Miami. Początek jest obiecujący, bo Polak bardzo szybko rozprawił się w pierwszym dniu z Amerykaninem Hansem Moke Niemannem 3:0.

Swój mecz wygrał również najlepszy szachista świata i lider Champions Chess Tour 2022, czyli Norweg Magnus Carlsen. Jan-Krzysztof Duda we wtorek zagra z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych Levonem Aronianem, a w kolejnych dniach z zagra kolejno z: Le, Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Łącznie ośmiu szachistów rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym. Pula nagród w Miami wynosi 210 tysięcy dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...