STS KOD PROMOCYJNY

Duda w Miami zaczął od wygranej

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda w Miami zaczął od wygranej

Jan-Krzysztof Duda zwycięstwem rozpoczął rywalizację w turnieju FTX Crypto Cup w Miami, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. Polski arcymistrz jest wiceliderem tegorocznego cyklu.

24-latek z Wieliczki świetnie radzi sobie w cyklu CCT, notując najlepsze wyniki w karierze. Duda ma więc chrapkę na kolejny dobry start, tym razem w Miami. Początek jest obiecujący, bo Polak bardzo szybko rozprawił się w pierwszym dniu z Amerykaninem Hansem Moke Niemannem 3:0.

Swój mecz wygrał również najlepszy szachista świata i lider Champions Chess Tour 2022, czyli Norweg Magnus Carlsen. Jan-Krzysztof Duda we wtorek zagra z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych Levonem Aronianem, a w kolejnych dniach z zagra kolejno z: Le, Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Łącznie ośmiu szachistów rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym. Pula nagród w Miami wynosi 210 tysięcy dolarów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...