Duda w Miami zaczął od wygranej

Autor
Strona głównaSzachyDuda w Miami zaczął od wygranej

Jan-Krzysztof Duda zwycięstwem rozpoczął rywalizację w turnieju FTX Crypto Cup w Miami, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. Polski arcymistrz jest wiceliderem tegorocznego cyklu.

24-latek z Wieliczki świetnie radzi sobie w cyklu CCT, notując najlepsze wyniki w karierze. Duda ma więc chrapkę na kolejny dobry start, tym razem w Miami. Początek jest obiecujący, bo Polak bardzo szybko rozprawił się w pierwszym dniu z Amerykaninem Hansem Moke Niemannem 3:0.

Swój mecz wygrał również najlepszy szachista świata i lider Champions Chess Tour 2022, czyli Norweg Magnus Carlsen. Jan-Krzysztof Duda we wtorek zagra z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych Levonem Aronianem, a w kolejnych dniach z zagra kolejno z: Le, Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Łącznie ośmiu szachistów rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym. Pula nagród w Miami wynosi 210 tysięcy dolarów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...