Duda w Miami zaczął od wygranej

Strona głównaSzachyDuda w Miami zaczął od wygranej

Jan-Krzysztof Duda zwycięstwem rozpoczął rywalizację w turnieju FTX Crypto Cup w Miami, zaliczanego do cyklu Champions Chess Tour. Polski arcymistrz jest wiceliderem tegorocznego cyklu.

24-latek z Wieliczki świetnie radzi sobie w cyklu CCT, notując najlepsze wyniki w karierze. Duda ma więc chrapkę na kolejny dobry start, tym razem w Miami. Początek jest obiecujący, bo Polak bardzo szybko rozprawił się w pierwszym dniu z Amerykaninem Hansem Moke Niemannem 3:0.

Swój mecz wygrał również najlepszy szachista świata i lider Champions Chess Tour 2022, czyli Norweg Magnus Carlsen. Jan-Krzysztof Duda we wtorek zagra z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych Levonem Aronianem, a w kolejnych dniach z zagra kolejno z: Le, Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Łącznie ośmiu szachistów rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym. Pula nagród w Miami wynosi 210 tysięcy dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...