Duda vs. Carlsen w finale szachowego turnieju Charity Cup 2022! Jakie szanse Polaka?

Strona głównaSzachyDuda vs. Carlsen w finale szachowego turnieju Charity Cup 2022! Jakie szanse...

To już jest spory sukces polskiego arcymistrza szachowego. Jan-Krzysztof Duda pokonał w półfinale turnieju Charity Cup faworyzowanego Wietnamczyka Liem Quang Le i w weekend powalczy o zwycięstwo z samym Magnusem Carlsenem!

Już sam awans do półfinału był najlepszym wynikiem Dudy w historii jego startów w cyklu Champions Chess Tour. Wydawało się, że o awans do finału będzie trudno, bowiem polski szachista zmierzył się z liderem tegorocznych zmagań w Charity Cup – Liem Quan Le. Wietnamczyk mieszkający w USA okazał się nie taki straszny, jak go malują. Duda wygrał 2,5:1,5 i po raz pierwszy awansował do finału!

Tam czekać go będzie jeszcze większe wyzwanie, bo w weekend zmierzy się z samym Magnusem Carlsenem, czyli najlepszym szachistą na świecie. Norweg pokonał Chińczyka Dinga Lirena 3:1. W piątek obaj szachiści mieli dzień przerwy na przygotowanie się do najważniejszego pojedynku. Finał Charity Cup składać się będzie z ośmiu partii, cztery pierwsze odbędą się w sobotę, a cztery kolejne, dzień później. Faworytem jest oczywiście Norweg. W zakładach bukmacherskich STS wkłady z kuponów na Carlsena stanowią 82%, a na Dudę jedynie 18%.

Pula nagród Charity Cup 2022 wynosi 150 tys. dolarów, a w całym cyklu Champions Chess Tour 2022 – 1,6 mln dolarów. J

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...