Duda vs. Niepomniaszczi na koniec szachowego turnieju kandydatów Madrycie

Strona głównaSzachyDuda vs. Niepomniaszczi na koniec szachowego turnieju kandydatów Madrycie

Jan Niepomniaszczi oficjalnie występujący pod flagą FIDE a nie Rosji jest już pewny zwycięstwa w turnieju kandydatów i to on powalczy z Magnusem Carlsenem o mistrzostwo świata. Zanim jednak do tego dojdzie, na koniec madryckich zmagań jego przeciwnikiem będzie Polak, Jan-Krzysztof Duda.

Wynik pojedynku nie będzie miał znaczenia, ale… dla Dudy będzie to prestiżowe starcie. Po 13. rundach turnieju pretendentów w Madrycie, arcymistrz z Wieliczki zajmuje siódme miejsce, a na swoim koncie ma jedno zwycięstwo, osiem remisów i cztery porażki. Nic więc dziwnego, że odniesienie drugiego zwycięstwa i to z takim przeciwnikiem będzie bardzo cenne.

Duda zagra białymi z niepokonanym w tym turnieju Niepomniaszczim, który oprócz przywileju gry z Carlsenem, zgarnie za zwycięstwo 48 tys. dolarów plus premia za każde pół punktu (3,5 tys. za 0,5 punktu).

Klasyfikacja turnieju kandydatów po 13 rundach:

1. Niepomniaszczi – 9 pkt
2. Nakamura – 7,5
3. Liren – 7
4. Radżabow – 6,5
5. Caruana – 6,5
6. Rapport – 5,5
7. Duda – 5
8. Firouzja – 5.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...