STS KOD PROMOCYJNY

Duda vs. Niepomniaszczi na koniec szachowego turnieju kandydatów Madrycie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda vs. Niepomniaszczi na koniec szachowego turnieju kandydatów Madrycie

Jan Niepomniaszczi oficjalnie występujący pod flagą FIDE a nie Rosji jest już pewny zwycięstwa w turnieju kandydatów i to on powalczy z Magnusem Carlsenem o mistrzostwo świata. Zanim jednak do tego dojdzie, na koniec madryckich zmagań jego przeciwnikiem będzie Polak, Jan-Krzysztof Duda.

Wynik pojedynku nie będzie miał znaczenia, ale… dla Dudy będzie to prestiżowe starcie. Po 13. rundach turnieju pretendentów w Madrycie, arcymistrz z Wieliczki zajmuje siódme miejsce, a na swoim koncie ma jedno zwycięstwo, osiem remisów i cztery porażki. Nic więc dziwnego, że odniesienie drugiego zwycięstwa i to z takim przeciwnikiem będzie bardzo cenne.

Duda zagra białymi z niepokonanym w tym turnieju Niepomniaszczim, który oprócz przywileju gry z Carlsenem, zgarnie za zwycięstwo 48 tys. dolarów plus premia za każde pół punktu (3,5 tys. za 0,5 punktu).

Klasyfikacja turnieju kandydatów po 13 rundach:

1. Niepomniaszczi – 9 pkt
2. Nakamura – 7,5
3. Liren – 7
4. Radżabow – 6,5
5. Caruana – 6,5
6. Rapport – 5,5
7. Duda – 5
8. Firouzja – 5.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...