STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Do dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDo dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Dopiero w 10. rundzie szachowego turnieju kandydatów Jan-Krzysztof Duda odniósł pierwsze zwycięstwo. Pokonał nie byle kogo, bo wicelidera Fabiano Caruanę. Polak zajmuje szóste miejsce.

Do środy bilans arcymistrza z Wieliczki wynosił trzy porażki i sześć remisów. W końcu jednak przyszło pierwsze zwycięstwo. Przeciwnikiem Dudy był Amerykanin, sklasyfikowany na czwartym miejscu w światowym rankingu FIDE. 24-letni Polak, sklasyfikowany na 16. miejscu w 57. posunięciach pokonał Fabiano Caruanę. W pierwszej rundzie Duda zremisował z Amerykaninem. Wygrana sprawiła, że Jan-Krzysztof zajmuje szóstą lokatę w tabeli turnieju kandydatów.

Wszyscy szachiści rozegrają po 14. rundy, a po piątkowych zmaganiach nastąpi dzień przerwy. Duda w czwartek zagra z Teymurem Radżabowem, a dzień później jego przeciwnikiem będzie Alireza Firuzdża. Obecnie prowadzi Jan Niepomniaszczi, który występuje nie pod flagą Rosji, a FIDE i to on, na razie, jest najbliższy gry w przyszłym roku o mistrzostwo świata z Magnusem Carlsenem.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...