Do dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Strona głównaSzachyDo dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Dopiero w 10. rundzie szachowego turnieju kandydatów Jan-Krzysztof Duda odniósł pierwsze zwycięstwo. Pokonał nie byle kogo, bo wicelidera Fabiano Caruanę. Polak zajmuje szóste miejsce.

Do środy bilans arcymistrza z Wieliczki wynosił trzy porażki i sześć remisów. W końcu jednak przyszło pierwsze zwycięstwo. Przeciwnikiem Dudy był Amerykanin, sklasyfikowany na czwartym miejscu w światowym rankingu FIDE. 24-letni Polak, sklasyfikowany na 16. miejscu w 57. posunięciach pokonał Fabiano Caruanę. W pierwszej rundzie Duda zremisował z Amerykaninem. Wygrana sprawiła, że Jan-Krzysztof zajmuje szóstą lokatę w tabeli turnieju kandydatów.

Wszyscy szachiści rozegrają po 14. rundy, a po piątkowych zmaganiach nastąpi dzień przerwy. Duda w czwartek zagra z Teymurem Radżabowem, a dzień później jego przeciwnikiem będzie Alireza Firuzdża. Obecnie prowadzi Jan Niepomniaszczi, który występuje nie pod flagą Rosji, a FIDE i to on, na razie, jest najbliższy gry w przyszłym roku o mistrzostwo świata z Magnusem Carlsenem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trudna przeprawa i zwycięstwo KPR Gminy Kobierzyce z greckim PAOK

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce rozpoczęły walkę w 1/16 Pucharu Europy. W pierwszym meczu przed własną publicznością mierzyły się z greckim AC PAOK. Spotkanie było...

Adrian Meronk najlepszy w Australian Open 2022. Duży sukces Polaka

Reprezentant Polski w golfie Adrian Meronk odniósł duży sukces. Młody Polak wygrał prestiżowe zawody ISPS HANDA Australian Open 2022. To drugi wygrany turniej rangi...