STS KOD PROMOCYJNY

Do dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDo dziesięciu razy sztuka. Duda wygrywa po raz pierwszy w Madrycie!

Dopiero w 10. rundzie szachowego turnieju kandydatów Jan-Krzysztof Duda odniósł pierwsze zwycięstwo. Pokonał nie byle kogo, bo wicelidera Fabiano Caruanę. Polak zajmuje szóste miejsce.

Do środy bilans arcymistrza z Wieliczki wynosił trzy porażki i sześć remisów. W końcu jednak przyszło pierwsze zwycięstwo. Przeciwnikiem Dudy był Amerykanin, sklasyfikowany na czwartym miejscu w światowym rankingu FIDE. 24-letni Polak, sklasyfikowany na 16. miejscu w 57. posunięciach pokonał Fabiano Caruanę. W pierwszej rundzie Duda zremisował z Amerykaninem. Wygrana sprawiła, że Jan-Krzysztof zajmuje szóstą lokatę w tabeli turnieju kandydatów.

Wszyscy szachiści rozegrają po 14. rundy, a po piątkowych zmaganiach nastąpi dzień przerwy. Duda w czwartek zagra z Teymurem Radżabowem, a dzień później jego przeciwnikiem będzie Alireza Firuzdża. Obecnie prowadzi Jan Niepomniaszczi, który występuje nie pod flagą Rosji, a FIDE i to on, na razie, jest najbliższy gry w przyszłym roku o mistrzostwo świata z Magnusem Carlsenem.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...