STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid

Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej! Najlepszy polski szachista – Jan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca po fazie grupowej awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid, ósmego turnieju z cyklu Champions Chess Tour.

Faza grupowa liczyła 15 pojedynków najlepszych szachistów. Pochodzący z Wieliczki Duda zdobył 24 punkty i zakończył ją na pierwszym miejscu. We wtorek o godzinie 18:00 polski arcymistrz zagra z Hindusem Santoshem Gujrathi Viditem, a stawką będzie awans do półfinału. W innych ćwierćfinałach zagrają Gukesh z Rapportem, Mamiedjarow z Abdusattorowem i Erigaisi z Carlsenem. W zakładach bukmacherskich STS zdecydowanym faworytem ćwierćfinału jest Duda. Kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1.45, a aż 78% wkładów zakłada triumf Dudy. Kurs na zwycięstwo Polaka w całym turnieju wynosi 5.00 i jest to drugi najniższy kurs, po Magnusie Carlsenie, najlepszym szachiście świata (5.00).

Pula nagród Aimchess Rapid wynosi 150 tysięcy dolarów. Cały cykl zakończy się 20 listopada i po raz drugi wyłoni najlepszego szachistę sezonu w rywalizacji online. Na razie Jan-Krzysztof-Duda po siedmiu turniejach zajmuje wysoki, trzeci miejsce w klasyfikacji generalnej.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...