Jan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid

Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej! Najlepszy polski szachista – Jan-Krzysztof Duda z pierwszego miejsca po fazie grupowej awansował do ćwierćfinału Aimchess Rapid, ósmego turnieju z cyklu Champions Chess Tour.

Faza grupowa liczyła 15 pojedynków najlepszych szachistów. Pochodzący z Wieliczki Duda zdobył 24 punkty i zakończył ją na pierwszym miejscu. We wtorek o godzinie 18:00 polski arcymistrz zagra z Hindusem Santoshem Gujrathi Viditem, a stawką będzie awans do półfinału. W innych ćwierćfinałach zagrają Gukesh z Rapportem, Mamiedjarow z Abdusattorowem i Erigaisi z Carlsenem. W zakładach bukmacherskich STS zdecydowanym faworytem ćwierćfinału jest Duda. Kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1.45, a aż 78% wkładów zakłada triumf Dudy. Kurs na zwycięstwo Polaka w całym turnieju wynosi 5.00 i jest to drugi najniższy kurs, po Magnusie Carlsenie, najlepszym szachiście świata (5.00).

Pula nagród Aimchess Rapid wynosi 150 tysięcy dolarów. Cały cykl zakończy się 20 listopada i po raz drugi wyłoni najlepszego szachistę sezonu w rywalizacji online. Na razie Jan-Krzysztof-Duda po siedmiu turniejach zajmuje wysoki, trzeci miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...