STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda w szachowym Charity Cup. Sytuacja się pogorszyła

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda w szachowym Charity Cup. Sytuacja się pogorszyła

Najlepszy polski szachista w ostatnich chwili i trochę przypadkowo znalazł się na liście uczestników turnieju Charity Cup. Jan-Krzysztof Duda na razie gra ze zmiennym szczęściem i musi walczyć o awans do kolejnej fazy

Turniej rozpoczął się w weekend i początek zmagań był dobry w wykonaniu polskiego arcymistrza. Po dwóch pierwszych dniach fazy eliminacyjnej Duda miał na koncie 8 rozegranych partii i z 16. punktami zajmował trzecie miejsce. Polskiego szachistę wyprzedzali jedynie Magnus Carlsen oraz Le Quang Liem.

Niestety trzeci dzień zmagań był bardzo zły w wykonaniu polskiego szachisty, co wpłynęło znacząco na jego sytuację w tabeli. Najpierw była porażka z liderującym Le Quang Liemem. Potem Duda przegrał z Ju Wenun, szachistką z Chin. Trzecia porażka z Hindusem Santoshem Gujrathi Viditem była bolesna i szybka, bo zadana w 35 posunięciach. Po 12 z 15 partii Jan-Krzysztof Duda zajmuje piąte miejsce. Do kolejnej rundy awansuje ośmiu najlepszych szachistów turnieju.

Przypomnijmy, że Dudy w Charity Cup w ogóle miało nie być. Wszystko przez wolny los i zastępstwo za chorego Radosława Wojtaszka. Obecny turniej jest dla polskiego arcymistrza okazją do zrehabilitowania się za występ w pierwszym turnieju cyklu Meltwater Champions Chess Tour, gdzie zajął on miejsce niemal na samym końcu stawki. Zobaczymy, co przyniosą ostatnie partie pierwszej części obecnego turnieju.

Charity Cup jest drugim z dziewięciu turniejów Meltwater Champions Chess Tour 2022. Czterodniowe eliminacje grane systemem kołowym wyłonią ośmiu graczy, którzy przejdą dalej. Łączny pula nagród wynosi 150 tys. dolarów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...