Nieudany występ Dudy w Airthings Masters

Strona głównaSzachyNieudany występ Dudy w Airthings Masters

Inauguracja cyklu turniejów online w szachach szybkich nie wypadła najlepiej w wykonaniu Jana-Krzysztofa Dudy. Polski arcymistrz zajął 13. miejsce i szybko odpadł z pierwszego turnieju Champions Chess Tour.

W zawodach wzięło udział 16. szachistów stanowiących światową czołówkę. Duda zdobył 17. punktów, od początku turniej nie układał się po jego myśli. Po 12. rundach szanse Polaka na ćwierćfinał wynosiły zaledwie 0,4%. W ostatnim dniu zmagań Duda wygrał jedną partię, a dwie zakończył się remisem. Rundę eliminacyjną wygrał Rosjanin Jan Niepomniaszczij. Za nim znalazł się numer jeden na świecie, Norweg Magnus Carlsen. Do awansu do najlepszej ósemki turnieju potrzebne były co najmniej 22 punkty.

Polski szachista odegrać będzie się mógł w kolejnym turnieju z cyklu Champions Chess Tour. W tym sezonie cykl składa się z 9. turniejów i zakończy się w listopadzie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....