STS KOD PROMOCYJNY

Nieudany występ Dudy w Airthings Masters

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyNieudany występ Dudy w Airthings Masters

Inauguracja cyklu turniejów online w szachach szybkich nie wypadła najlepiej w wykonaniu Jana-Krzysztofa Dudy. Polski arcymistrz zajął 13. miejsce i szybko odpadł z pierwszego turnieju Champions Chess Tour.

W zawodach wzięło udział 16. szachistów stanowiących światową czołówkę. Duda zdobył 17. punktów, od początku turniej nie układał się po jego myśli. Po 12. rundach szanse Polaka na ćwierćfinał wynosiły zaledwie 0,4%. W ostatnim dniu zmagań Duda wygrał jedną partię, a dwie zakończył się remisem. Rundę eliminacyjną wygrał Rosjanin Jan Niepomniaszczij. Za nim znalazł się numer jeden na świecie, Norweg Magnus Carlsen. Do awansu do najlepszej ósemki turnieju potrzebne były co najmniej 22 punkty.

Polski szachista odegrać będzie się mógł w kolejnym turnieju z cyklu Champions Chess Tour. W tym sezonie cykl składa się z 9. turniejów i zakończy się w listopadzie.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...