Polskie reprezentacje w drodze do Indii. W czwartek otwarcie olimpiady szachowej

Strona głównaSzachyPolskie reprezentacje w drodze do Indii. W czwartek otwarcie olimpiady szachowej

Męska reprezentacja z Janem-Krzysztofem Dudą oraz żeńska kadra we wtorek wyruszyły w długą podróż do miejscowości Ćennaj (Madras) nad Zatoką Bengalską, gdzie rozpocznie się Olimpiada Szachowa. Czy biało-czerwonych stać na medal?

Pierwotnie impreza miała się odbyć w Moskwie, ale z wiadomych względów przeniesiono ją do kolebki szachów, czyli Indii. W Ćennaj nie pojawią się reprezentacje Rosji i Chin, co może mieć wpływ na kolejność i medalowe szanse. Numerem jeden w światowym rankingu są Amerykanie, a za nimi plasują się Azerowie. Na pewno w gronie faworytów są też gospodarze, a trzeba się będzie liczyć z Norwegią, którą prowadzić będzie sam Magnus Carlsen.

Skład szachowej reprezentacji Polski

Biało-czerwoni w turnieju otwartym wystawią najmocniejszą i bardzo ciekawą drużyną. Liderem ma być oczywiście Jan-Krzysztof Duda, arcymistrz, który niedawno walczył w turnieju kandydatów. Oprócz szachisty z Wieliczki w Indiach zagrają również: Radosław Wojtaszek, Kacper Piorun oraz Wojciech Moranda. Rezerwowym jest Mateusz Bartl.

Jeśli chodzi o skład kobiecej reprezentacji Polski, to panie wystąpią w następującym zestawieniu. Alina Kaszlińska ma być najważniejszą szachistą. Niedawno otrzymała polskie obywatelstwo, a prywatnie jest żoną Radosława Wojtaszka. Oprócz niej wystąpią: Monika Soćko, Michalina Rudzińska, Oliwia Kiołbasa oraz Maria Malicka.

Rundy od piątku

W Olimpiadzie Szachowej weźmie udział 188 reprezentacji państw w turnieju otwartym i 162 w kobiecym. Zawody rozpoczną się w piątek, a w czwartek mieć miejsce będzie uroczyste otwarcie Olimpiady Szachowej. Rundy rozpoczynać się będą każdego dnia o godzinie. 11:30, a impreza potrwa do 10 sierpnia. Transmisje będą w Internecie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...