Polscy szachiści remisują, a Polki przegrywają po raz pierwszy

Strona głównaSzachyPolscy szachiści remisują, a Polki przegrywają po raz pierwszy

Po 5 z 11 rund Olimpiady Szachowej reprezentacja Polski zajmuje 16. miejsce, ze stratą dwóch punktów do prowadzących drużyn. Polki natomiast po pierwszej porażce w zawodach spadły z drugiego na siódme miejsce.

Olimpiada Szachowa w indyjskim Ćennaj (Madras) osiąga półmetek rywalizacji. Po pięciu rundach polscy szachiści i szachistki mogą być w miarę zadowoleni, ale finisz może być jeszcze lepszy. Panowie po trzech zwycięstwach zanotowali dwa kolejne remisy. Ostatni z Francją 2:2. Biało-czerwoni mają osiem punktów, a prowadzące reprezentacje Indii i Armenii mają po 10. punktów. W szóstej rundzie Polacy (rozstawieni z numerem piątym) zagrają z Serbami.

W rywalizacji kobiet Polki doznały pierwszej porażki na turnieju. Biało-czerwone rozstawione z czwartym numerem uległy Rumunii. Polki mają osiem punktów i tracą, podobnie jak panowie, dwa oczka do prowadzących Indii, Gruzji i Rumunii. W kolejnym starciu przeciwnikami reprezentantek Polski będą… Serbki.

Olimpiada Szachowa w Ćennaj potrwa do 9 sierpnia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...