STS KOD PROMOCYJNY

Polski szachista w półfinale cyklu Champions Chess Tour!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyPolski szachista w półfinale cyklu Champions Chess Tour!

Jan-Krzysztof Duda po raz pierwszy w karierze znalazł się w najlepszej czwórka turnieju online szachów szybkich. Polski arcymistrz w półfinale Charity Cup zagra z Liem Quang Le, czyli najlepszym jak na razie zawodnikiem tego turnieju.

Pochodzący z Małopolski szachista wyszedł obronną ręką z fazy eliminacyjnej, zajmując piąte miejsce. W ćwierćfinale poradził sobie z Hiszpanem Davidem Antonem Guijarro. Mecz Polaka zakończył się najszybciej z wszystkich pojedynków. Arcymistrz z Wieliczki wygrał dwie pierwsze partie i do awansu wystarczył mu remis w trzeciej.

Wietnamczyk wyzwaniem dla Dudy

W półfinale Duda trafił jednak chyba na najtrudniejszą obecnie przeszkodę. Jest nią mieszkający w Stanach Zjedoczonych Wietnamczyk Liem Quan Le, który od początku turnieju Charity Cup przewodzi stawce szachistów. W półfinale zawodnicy rozegrają mecze składające się z czterech partii. Zwycięzców czeka dwudniowa rywalizacja finałowa, która składać będzie się z czterech partii.

Najlepszy wynik w historii startów w Champions Chess

Charity Cup jest częścią cyklu Champions Chess Tour. Jest to drugi turniej w 2022 roku. W pierwszej odsłonie Dudzie poszło słabo, gdyż zajął 13. miejsce. Awans od półfinału jest jego najlepszym wynikiem w karierze w tym cyklu. W poprzednim roku Polak trzykrotnie dochodził do ćwierćfinału, gdzie kończył swoje zmagania.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...