Polski szachista w półfinale cyklu Champions Chess Tour!

Strona głównaSzachyPolski szachista w półfinale cyklu Champions Chess Tour!

Jan-Krzysztof Duda po raz pierwszy w karierze znalazł się w najlepszej czwórka turnieju online szachów szybkich. Polski arcymistrz w półfinale Charity Cup zagra z Liem Quang Le, czyli najlepszym jak na razie zawodnikiem tego turnieju.

Pochodzący z Małopolski szachista wyszedł obronną ręką z fazy eliminacyjnej, zajmując piąte miejsce. W ćwierćfinale poradził sobie z Hiszpanem Davidem Antonem Guijarro. Mecz Polaka zakończył się najszybciej z wszystkich pojedynków. Arcymistrz z Wieliczki wygrał dwie pierwsze partie i do awansu wystarczył mu remis w trzeciej.

Wietnamczyk wyzwaniem dla Dudy

W półfinale Duda trafił jednak chyba na najtrudniejszą obecnie przeszkodę. Jest nią mieszkający w Stanach Zjedoczonych Wietnamczyk Liem Quan Le, który od początku turnieju Charity Cup przewodzi stawce szachistów. W półfinale zawodnicy rozegrają mecze składające się z czterech partii. Zwycięzców czeka dwudniowa rywalizacja finałowa, która składać będzie się z czterech partii.

Najlepszy wynik w historii startów w Champions Chess

Charity Cup jest częścią cyklu Champions Chess Tour. Jest to drugi turniej w 2022 roku. W pierwszej odsłonie Dudzie poszło słabo, gdyż zajął 13. miejsce. Awans od półfinału jest jego najlepszym wynikiem w karierze w tym cyklu. W poprzednim roku Polak trzykrotnie dochodził do ćwierćfinału, gdzie kończył swoje zmagania.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...