Spadek Dudy w rankingu FIDE

Strona głównaSzachySpadek Dudy w rankingu FIDE

Za nami kolejne notowanie światowego rankingu szachowego FIDE. W lutym najlepszy polski zawodnik Jan-Krzysztof Duda spadł z 13. na 16. lokatę. Radosław Wojtaszek wciąż na 45. miejscu, a Norweg Magnus Carlsen pozostał liderem.

Carlsen niedawno wygrał po raz ósmy w prestiżowym turnieju Tata Steel Masters, poprawiając tym samym swój ranking o trzy punkty. Norweg, czego publicznie nie ukrywa, chce w tym sezonie przekroczyć 2900 punktów (obecnie ma 2868).

W turnieju w Holandii Duda zajął 9. miejsce, czym poprawił swój wynik z Tata Steel Chess 2021, gdy był 10. Polski szachista stracił jednak 9,5 punktu w rankingu, co spowodowało spadek o trzy lokaty. Jan-Krzysztof Duda w rankingu szachów szybkich jest czwarty, a Wojtaszek dwudziesty czwarty. Natomiast w szachach błyskawicznych Duda zajmuje dwunastą lokatę, a kolejny Polak – Bartosz Soćko jest 58.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Michał Winiarski w najbliższym czasie będzie pracował nie tylko z drużyną klubową, ale także i z reprezentacją. Potwierdziły się doniesienia mediów. Polak został selekcjonerem...