Spadek Dudy w rankingu FIDE

Strona głównaSzachySpadek Dudy w rankingu FIDE

Za nami kolejne notowanie światowego rankingu szachowego FIDE. W lutym najlepszy polski zawodnik Jan-Krzysztof Duda spadł z 13. na 16. lokatę. Radosław Wojtaszek wciąż na 45. miejscu, a Norweg Magnus Carlsen pozostał liderem.

Carlsen niedawno wygrał po raz ósmy w prestiżowym turnieju Tata Steel Masters, poprawiając tym samym swój ranking o trzy punkty. Norweg, czego publicznie nie ukrywa, chce w tym sezonie przekroczyć 2900 punktów (obecnie ma 2868).

W turnieju w Holandii Duda zajął 9. miejsce, czym poprawił swój wynik z Tata Steel Chess 2021, gdy był 10. Polski szachista stracił jednak 9,5 punktu w rankingu, co spowodowało spadek o trzy lokaty. Jan-Krzysztof Duda w rankingu szachów szybkich jest czwarty, a Wojtaszek dwudziesty czwarty. Natomiast w szachach błyskawicznych Duda zajmuje dwunastą lokatę, a kolejny Polak – Bartosz Soćko jest 58.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...