STS KOD PROMOCYJNY

Spadek Dudy w rankingu FIDE

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachySpadek Dudy w rankingu FIDE

Za nami kolejne notowanie światowego rankingu szachowego FIDE. W lutym najlepszy polski zawodnik Jan-Krzysztof Duda spadł z 13. na 16. lokatę. Radosław Wojtaszek wciąż na 45. miejscu, a Norweg Magnus Carlsen pozostał liderem.

Carlsen niedawno wygrał po raz ósmy w prestiżowym turnieju Tata Steel Masters, poprawiając tym samym swój ranking o trzy punkty. Norweg, czego publicznie nie ukrywa, chce w tym sezonie przekroczyć 2900 punktów (obecnie ma 2868).

W turnieju w Holandii Duda zajął 9. miejsce, czym poprawił swój wynik z Tata Steel Chess 2021, gdy był 10. Polski szachista stracił jednak 9,5 punktu w rankingu, co spowodowało spadek o trzy lokaty. Jan-Krzysztof Duda w rankingu szachów szybkich jest czwarty, a Wojtaszek dwudziesty czwarty. Natomiast w szachach błyskawicznych Duda zajmuje dwunastą lokatę, a kolejny Polak – Bartosz Soćko jest 58.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...