Trzy porażki Dudy w Miami

Strona głównaSzachyTrzy porażki Dudy w Miami

Mimo wygranej na inaugurację turnieju w Miami, Janowi-Krzysztofowi Dudzie już tak dobrze nie idzie. Polski arcymistrz przegrał trzy kolejne mecze.

Nie układa się dobrze turniej FTX Crypto Cup w Miami dla Jana-Krzysztofa Dudy. Początkowe zwycięstwo było, jak na razie jedynym pozytywem. W kolejnych dniach zmagań arcymistrz z Wieliczki doznawał samych porażek. Ostatnia miała miejsce w meczu z reprezentantem Francji Alirezą Firouzją.

Po czterech z siedmiu rund zdecydowanie prowadzą: mistrz świata Norweg Magnus Carlsen oraz Rameshbabu Praggnanandhaa z Indi, którzy mają po 12 pkt. Za nimi plasują się: Firouzją – 8, reprezentant USA Levon Aronian – 5 oraz Duda i Holendr Anish Giri, którzy mają po 4 punkty.

Przed polskim arcymistrzem jeszcze pojedynki z Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zaliczany do cyklu Champions Chess Tour zakończy się w niedzielę.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...