STS KOD PROMOCYJNY

Trzy porażki Dudy w Miami

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyTrzy porażki Dudy w Miami

Mimo wygranej na inaugurację turnieju w Miami, Janowi-Krzysztofowi Dudzie już tak dobrze nie idzie. Polski arcymistrz przegrał trzy kolejne mecze.

Nie układa się dobrze turniej FTX Crypto Cup w Miami dla Jana-Krzysztofa Dudy. Początkowe zwycięstwo było, jak na razie jedynym pozytywem. W kolejnych dniach zmagań arcymistrz z Wieliczki doznawał samych porażek. Ostatnia miała miejsce w meczu z reprezentantem Francji Alirezą Firouzją.

Po czterech z siedmiu rund zdecydowanie prowadzą: mistrz świata Norweg Magnus Carlsen oraz Rameshbabu Praggnanandhaa z Indi, którzy mają po 12 pkt. Za nimi plasują się: Firouzją – 8, reprezentant USA Levon Aronian – 5 oraz Duda i Holendr Anish Giri, którzy mają po 4 punkty.

Przed polskim arcymistrzem jeszcze pojedynki z Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zaliczany do cyklu Champions Chess Tour zakończy się w niedzielę.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...