Trzy porażki Dudy w Miami

Strona głównaSzachyTrzy porażki Dudy w Miami

Mimo wygranej na inaugurację turnieju w Miami, Janowi-Krzysztofowi Dudzie już tak dobrze nie idzie. Polski arcymistrz przegrał trzy kolejne mecze.

Nie układa się dobrze turniej FTX Crypto Cup w Miami dla Jana-Krzysztofa Dudy. Początkowe zwycięstwo było, jak na razie jedynym pozytywem. W kolejnych dniach zmagań arcymistrz z Wieliczki doznawał samych porażek. Ostatnia miała miejsce w meczu z reprezentantem Francji Alirezą Firouzją.

Po czterech z siedmiu rund zdecydowanie prowadzą: mistrz świata Norweg Magnus Carlsen oraz Rameshbabu Praggnanandhaa z Indi, którzy mają po 12 pkt. Za nimi plasują się: Firouzją – 8, reprezentant USA Levon Aronian – 5 oraz Duda i Holendr Anish Giri, którzy mają po 4 punkty.

Przed polskim arcymistrzem jeszcze pojedynki z Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zaliczany do cyklu Champions Chess Tour zakończy się w niedzielę.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie....