STS KOD PROMOCYJNY

Świątek i Hurkacz bez awansu do finału World Tennis League

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisŚwiątek i Hurkacz bez awansu do finału World Tennis League

Zespół Hawks z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem w składzie nie wywalczył awansu do finału turnieju World Tennis League w Abu Zabi. Biało-czerwoni występowali w zespole Jastrzębi wspólnie z Francuzką Caroline Garcią oraz Norwegiem Casperem Ruudem. Ostatecznie zespół ten zajął czwarte miejsce w turnieju pokazowym i zabraknie go w finale. Polacy rozegrali kilka dobrych spotkań. 

Kilka dobrych meczów Igi Świątek

Turniej pokazowy World Tennis League w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozgrywano na specjalnych zasadach. Pierwszego dnia Iga Świątek mierzyła się w singlu z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu i wygrała. Później w deblu wspólnie z Caroline Garcią musiała uznać wyższość Rybakiny i Rumunki Sorany Cirstei. Drugi dzień Iga Świątek rozpoczęła wspólnie z Garcią od deblowej porażki z Amerykanką Sofią Kenin i Mirrą Andriejewą z Rosji. Później w mikście zrehabilitowała się w parze z Hubertem Hurkaczem.

Trzeciego dnia zmagań w World Tennis League Igę Świątek czekało trudne zadanie. W singlu mierzyła się z Białorusinką Aryną Sabalenką. Górą okazała się rywalka. Później młoda Polka wspólnie z Garcią odniosły ważne zwycięstwo deblowe z Sabalenką i Hiszpanką Paulą Badosą. 


Czytaj więcej o tenisie:


Hurkacz pokazał się z dobrej strony

Również Hubert Hurkacz pokazał się z dobrej strony. Pierwszego dnia rywalizował w deblu i w mikście. Niestety nie był to najlepszy dzień w jego wykonaniu, ponieważ oba spotkania przegrał. Najpierw w deblu z Ruudem ulegli Taylorowi Firtzowi z USA oraz Sumitowi Negalowi z Indii. Później w mikście z Garcią przegrał z Fritzem i Cirsteą. Zdecydowanie lepiej szło mu drugiego dnia. Najpierw w singlu pokonał Rosjanina Daniła Miedwiediewa. W mikście świetnie zagrał z Igą Świątek i wspólnie pokonali Rosjan Andrieja Rublowa i Mirrę Andriejewą. W deblu było nieco gorzej. Wspólnie z Ruudem przegrali z Miedwiediewem i Rublowem. 

Na zakończenie zmagań Huber Hurkacz wystąpił jeszcze w deblu Znów z Ruudem przegrali. Tym razem z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Lloydem Harrisem z Republiki Południowej Afryki. 

Ostatecznie zespół Hawks zakończył rywalizację na czwartym miejscu z jednym zwycięstwem w dorobku. Tym samym odpadł z dalszych zmagań i nie wystąpi w finale turnieju World Tennis League. Przed Polakami kilka dni przerwy i start w prestiżowym United Cup. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...