Speedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

Strona głównaŻużelSpeedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

W środę 27 lipca o godzinie 19:00 zostanie rozegrany pierwszy półfinał Speedway of Nations. Wystąpi w nim reprezentacja Polski w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i rezerwowy Patryk Dudek.

Speedway of Nations 2022

W ramach Speedway of Nations 2022 odbędą się dwa finały, finał i finał juniorów. Zmagania rozpoczną się w środę 27 lipca o godzinie 19:00 w duńskim Vojens. Dzień później, czyli w czwartek 28 lipca zostanie rozegrany drugi z półfinałów. W każdym z nich wystąpi siedem reprezentacji, jednak do ostatecznego etapu awansują tylko po trzy najlepsze. Gwarantowane miejsce w finale mają natomiast gospodarze imprezy, czyli żużlowcy z Danii.

Warto wspomnieć o ważnej zmianie, która zaszła w regulaminie rozgrywek. Od tej edycji SoN trenerzy nie muszą już powoływać zawodnika poniżej 22. roku życia.

Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski wystąpi w pierwszym z półfinałów i będzie jednym z faworytów do awansu. „Na papierze” najgroźniejszym przeciwnikiem Polaków powinien być zespół z Australii. Trener biało-czerwonych, czyli Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka (w roli rezerwowego). Kapitanem naszej reprezentacji został Zmarzlik.

Lista zgłoszeniowa na pierwszy półfinał

  1. Niemcy
  2. Polska
  3. USA
  4. Łotwa
  5. Finlandia
  6. Australia
  7. Ukraina

Finał odbędzie się w sobotę 30 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....