Speedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

Strona głównaŻużelSpeedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

W środę 27 lipca o godzinie 19:00 zostanie rozegrany pierwszy półfinał Speedway of Nations. Wystąpi w nim reprezentacja Polski w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i rezerwowy Patryk Dudek.

Speedway of Nations 2022

W ramach Speedway of Nations 2022 odbędą się dwa finały, finał i finał juniorów. Zmagania rozpoczną się w środę 27 lipca o godzinie 19:00 w duńskim Vojens. Dzień później, czyli w czwartek 28 lipca zostanie rozegrany drugi z półfinałów. W każdym z nich wystąpi siedem reprezentacji, jednak do ostatecznego etapu awansują tylko po trzy najlepsze. Gwarantowane miejsce w finale mają natomiast gospodarze imprezy, czyli żużlowcy z Danii.

Warto wspomnieć o ważnej zmianie, która zaszła w regulaminie rozgrywek. Od tej edycji SoN trenerzy nie muszą już powoływać zawodnika poniżej 22. roku życia.

Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski wystąpi w pierwszym z półfinałów i będzie jednym z faworytów do awansu. „Na papierze” najgroźniejszym przeciwnikiem Polaków powinien być zespół z Australii. Trener biało-czerwonych, czyli Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka (w roli rezerwowego). Kapitanem naszej reprezentacji został Zmarzlik.

Lista zgłoszeniowa na pierwszy półfinał

  1. Niemcy
  2. Polska
  3. USA
  4. Łotwa
  5. Finlandia
  6. Australia
  7. Ukraina

Finał odbędzie się w sobotę 30 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...