STS KOD PROMOCYJNY

Speedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelSpeedway of Nations. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w pierwszym półfinale

W środę 27 lipca o godzinie 19:00 zostanie rozegrany pierwszy półfinał Speedway of Nations. Wystąpi w nim reprezentacja Polski w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i rezerwowy Patryk Dudek.

Speedway of Nations 2022

W ramach Speedway of Nations 2022 odbędą się dwa finały, finał i finał juniorów. Zmagania rozpoczną się w środę 27 lipca o godzinie 19:00 w duńskim Vojens. Dzień później, czyli w czwartek 28 lipca zostanie rozegrany drugi z półfinałów. W każdym z nich wystąpi siedem reprezentacji, jednak do ostatecznego etapu awansują tylko po trzy najlepsze. Gwarantowane miejsce w finale mają natomiast gospodarze imprezy, czyli żużlowcy z Danii.

Warto wspomnieć o ważnej zmianie, która zaszła w regulaminie rozgrywek. Od tej edycji SoN trenerzy nie muszą już powoływać zawodnika poniżej 22. roku życia.

Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski wystąpi w pierwszym z półfinałów i będzie jednym z faworytów do awansu. „Na papierze” najgroźniejszym przeciwnikiem Polaków powinien być zespół z Australii. Trener biało-czerwonych, czyli Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka (w roli rezerwowego). Kapitanem naszej reprezentacji został Zmarzlik.

Lista zgłoszeniowa na pierwszy półfinał

  1. Niemcy
  2. Polska
  3. USA
  4. Łotwa
  5. Finlandia
  6. Australia
  7. Ukraina

Finał odbędzie się w sobotę 30 lipca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...