Bartosz Zmarzlik odejdzie ze Stali Gorzów

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik odejdzie ze Stali Gorzów

Bartosz Zmarzlik zdecydował, że nie przedłuży kontraktu z zespołem Moje Bermudy Stal Gorzów. Dwukrotny indywidualny mistrz świata na przyszły sezon będzie szukał innego pracodawcy.

Decyzja Zmarzlika

Od kilku dni w mediach pojawiały się informacje na temat przenosin Bartosza Zmarzlika do innego klubu, a co za tym idzie, braku porozumienia z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Żużlowiec, pytany o to podkreślał, że wypełnia aktualny kontrakt, a w kwestii ewentualnych tematów transferowych, należy kontaktować się z jego menadżerem. Spekulacje postanowił uciąć gorzowski klub, który za sprawą swoich portali społecznościowych ogłosił, że Zmarzlik nie zdecydował się na przedłużenie umowy na sezon 2023.

Niestety niektóre decyzje, na które nie miałem wpływu, zapadły zdecydowanie wcześniej, tak jak przemyślenia i decyzja Bartosza Zmarzlika na temat swojej przyszłości niezwiązanej już ze Stalą Gorzów. Mimo usilnych moich prób i prób wielu przychylnych osób, podjętych wcześniej decyzji Naszego Kapitana nie udało się zmienić.

Waldemar Sadowski Prezes Stal Gorzów Wielkopolski S.A.
Źródło: Facebook

Co dalej?

Minie trochę czasu, zanim kibice pogodzą się z faktem, że wychowanek i jednocześnie kapitan zespołu zdecydował się na zmianę pracodawcy. Skoro już wiemy, że Bartosz Zmarzlik nie będzie jeździł dla Stali Gorzów, należy zadać sobie pytanie, co dalej? W mediach już można znaleźć informację na temat potencjalnego transferu do Motoru Lublin. Jest to zespół, który w tegorocznym sezonie PGE Ekstraligi spisuje się najlepiej i wypracował sobie znaczną przewagę nad pozostałymi rywalami. Jest też faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Możliwe, że był to jeden z powodów, dla których Zmarzlik zdecydował się po ponad dekadzie w jednym klubie, zmienić pracodawcę.

Atmosfera będzie napięta jeszcze przez dłuższy czas, ponieważ 7 sierpnia w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, Motor Lublin podejmie u siebie… Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy do tego czasu zostanie ogłoszony transfer Zmarzlika? Tego nie wiemy, ale podtekstów na pewno nie zabraknie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...