STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik z trzecim Złotym Kaskiem. Zwycięstwo z kompletem punktów i rekord toru!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik z trzecim Złotym Kaskiem. Zwycięstwo z kompletem punktów i rekord...

Bartosz Zmarzlik po raz kolejny zapisał się na kartach historii. Został pierwszym, polskim żużlowcem, który trzykrotnie z rzędu sięgnął po Złoty Kask. Ponadto zwyciężył z kompletem punktów i pobił rekord toru. Na drugim stopniu podium stanął Dominik Kubera, a na trzecim Patryk Dudek.

Opolski owal

Uczestnicy tegorocznego finału bardzo rzadko mieli okazję do jazdy na opolskim owalu. Głównym faworytem do zwycięstwa był Bartosz Zmarzlik, który w latach 2020 i 2021 również sięgał po Złoty Kask. W kuluarach mówiło się, że te zawody mogą przejść do historii, ponieważ do tej pory żaden polski żużlowiec nie triumfował w tym turnieju trzy razy z rzędu. Nie udało się to nawet Tomaszowi Gollobowi, który miał na swoim koncie aż 7 zwycięstw. Dodajmy tylko, że tor w Opolu jest drugim, najkrótszym w Polsce. Mierzy 321 metrów.

Zmarzlik pokazał kunszt

Indywidualny wicemistrz świata już w pierwszej serii zdobył komplet punktów, wyprzedzając prowadzącego Szymona Woźniaka. Największym rywalem Zmarzlika w walce o Złoty Kask był Maciej Janowski, który jednak w 9. biegu przekreślił swoje szanse na dobry rezultat. W tym samym biegu lider Stali Gorzów ustanowił nowy rekord toru, wynoszący 59,39 sek. Miał on także na tyle komfortową sytuację, że pewnie zmierzał po trzeci tytuł z rzędu. Zrobił to jednak w wyśmienity sposób, bo w każdym biegu zgarniał komplet punktów. Ciekawa walka toczyła się natomiast za jego plecami. Przed ostatnim rozdaniem wiceliderem był Patryk Dudek, jednak musiał uznać wyższość Dominika Kubery, który zanotował fenomenalny występ w 19. biegu.

Podium Finału Złotego Kasku w Opolu

  1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 15 (3,3,3,3,3)
  2. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 13 (2,3,2,3,3)
  3. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 12 (3,3,1,3,2)
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...