STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Chorwacji. Maciej Janowski na podium

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Chorwacji. Maciej Janowski na podium

Biało-Czerwoni wyśmienicie rozpoczęli zmagania w cyklu Speedway Grand Prix. Zwyciężył aktualny wicemistrz świata, czyli Bartosz Zmarzlik, natomiast Maciej Janowski zajął drugą lokatę. Jak przebiegały zawody?

Bartosz Zmarzlik jest faworytem do zgarnięcia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata w sezonie 2022. Zawodami w Chorwacji potwierdził, że to nie tylko aspiracje, ale i jest w doskonałej formie, by osiągnąć swój cel. Polak pomimo drobnych kłopotów, świetnie rozegrał najważniejsze wyścigi i wygrał. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców żużla. Jak wiadomo, w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix startuje czterech naszych reprezentantów. W Chorwacji na drugiej lokacie zameldował się Maciej Janowski. Polacy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku sezonu. Warto odnotować, że Patryk Dudek zakończył zmagania na 12. pozycji, a Paweł Przedpełski na 16.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...