Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Chorwacji. Maciej Janowski na podium

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Chorwacji. Maciej Janowski na podium

Biało-Czerwoni wyśmienicie rozpoczęli zmagania w cyklu Speedway Grand Prix. Zwyciężył aktualny wicemistrz świata, czyli Bartosz Zmarzlik, natomiast Maciej Janowski zajął drugą lokatę. Jak przebiegały zawody?

Bartosz Zmarzlik jest faworytem do zgarnięcia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata w sezonie 2022. Zawodami w Chorwacji potwierdził, że to nie tylko aspiracje, ale i jest w doskonałej formie, by osiągnąć swój cel. Polak pomimo drobnych kłopotów, świetnie rozegrał najważniejsze wyścigi i wygrał. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców żużla. Jak wiadomo, w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix startuje czterech naszych reprezentantów. W Chorwacji na drugiej lokacie zameldował się Maciej Janowski. Polacy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku sezonu. Warto odnotować, że Patryk Dudek zakończył zmagania na 12. pozycji, a Paweł Przedpełski na 16.