Speedway of Nations. Trudne zawody dla Polaków

Strona głównaŻużelSpeedway of Nations. Trudne zawody dla Polaków

Polska reprezentowana przez Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka awansowała do finału Speedway of Nations 2022. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Formuła Speedway of Nations 2022

Speedway of Nations składa się z dwóch półfinałów oraz finału. Reprezentacja Polski wystąpiła w pierwszym półfinale i w środowy wieczór walczyła o awans do sobotniej, decydującej fazy rozgrywek. Biało-czerwoni pojechali do Danii w bardzo mocnym składzie, ponieważ trener zdecydował się na Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka w roli rezerwowego.

Trudna walka o awans

Oprócz Polaków w pierwszym półfinale wystąpiło jeszcze sześć, innych reprezentacji: Łotwa, Ukraina, USA, Niemcy, Finlandia i Australia. Wydawało się, że awans do ścisłego finału nie powinien należeć do najtrudniejszych wyzwań dla naszych reprezentantów, lecz nie obyło się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce zajęła Australia, drugie Finlandia, a po dodatkowym biegu trzecie miejsce zajęła reprezentacja biało-czerwonych. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Zmarzlik (15+1).

W czwartkowy wieczór zostanie rozegrany drugi półfinał, który wyłoni kolejne trzy reprezentacje, które dołączą do rywalizacji w sobotni wieczór. Oprócz Australii, Finalndii i Polski gwarantowane miejsce w finale ma Dania, która jest gospodarzem imprezy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...