Speedway of Nations. Trudne zawody dla Polaków

Autor
Strona głównaŻużelSpeedway of Nations. Trudne zawody dla Polaków

Polska reprezentowana przez Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka awansowała do finału Speedway of Nations 2022. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Formuła Speedway of Nations 2022

Speedway of Nations składa się z dwóch półfinałów oraz finału. Reprezentacja Polski wystąpiła w pierwszym półfinale i w środowy wieczór walczyła o awans do sobotniej, decydującej fazy rozgrywek. Biało-czerwoni pojechali do Danii w bardzo mocnym składzie, ponieważ trener zdecydował się na Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka w roli rezerwowego.

Trudna walka o awans

Oprócz Polaków w pierwszym półfinale wystąpiło jeszcze sześć, innych reprezentacji: Łotwa, Ukraina, USA, Niemcy, Finlandia i Australia. Wydawało się, że awans do ścisłego finału nie powinien należeć do najtrudniejszych wyzwań dla naszych reprezentantów, lecz nie obyło się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce zajęła Australia, drugie Finlandia, a po dodatkowym biegu trzecie miejsce zajęła reprezentacja biało-czerwonych. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Zmarzlik (15+1).

W czwartkowy wieczór zostanie rozegrany drugi półfinał, który wyłoni kolejne trzy reprezentacje, które dołączą do rywalizacji w sobotni wieczór. Oprócz Australii, Finalndii i Polski gwarantowane miejsce w finale ma Dania, która jest gospodarzem imprezy.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...