STS KOD PROMOCYJNY

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelDecydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w...

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie Michał Knapp.

Kto zostanie czempionem Starego Kontynentu?

Turniej w Tomaszowie Mazowieckim z pewnością przejdzie do historii. Po raz pierwszy od 2008 roku Indywidualnym Mistrzem Europy nie zostanie Rosjanin. Zostali oni bowiem wykluczeni z rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwsza runda IME odbyła się 19 lutego w Sanoku. Reprezentant Polski — Michał Knapp zajął 11. lokatę. Kibice zapamiętają przede wszystkim bieg 20 z jego udziałem. Polak zaatakował Ramiego Syste, zwyciężył i dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Łącznie na swoim koncie zgromadził cztery „oczka”.

Najbliżej zawieszenia złotego medalu na szyi jest Austriak Harald Simon. 54-letni zawodnik zajął w Sanoku trzecie miejsce, tuż za dwoma Rosjanami. To właśnie on jest uważany za faworyta do zwycięstwa. Spore szanse ma także Holender z polskimi korzeniami — Jasper Iwema. Traci on do Simona tylko punkt.

Oficjalna lista startowa 2. finału IME w Tomaszowie Mazowieckim:

1. Jasper Iwema (Holandia)
17. Jo Saetre (Norwegia)
3. Mikko Jetsonen (Finlandia)
4. Niek Schaap (Holandia)
5. Aki Ala-Riihimäki (Finlandia)
6. Lukáš Hutla (Czechy)
7. Harald Simon (Austria)
8. Jimmy Olsén (Szwecja)
9. Luca Bauer (Włochy)
10. Franz Mayerbüchler (Niemcy)
11. Michał Knapp (Polska)
20. Lukáš Hromádka (Czechy)
13. Benedikt Monn (Niemcy)
19. Andrej Diviš (Czechy)
18. Rami Systä (Finlandia)
16. Jiří Wildt (Czechy)

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...