STS KOD PROMOCYJNY

Polacy poznali rywali w Drużynowych Mistrzostwach Europy na żużlu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelPolacy poznali rywali w Drużynowych Mistrzostwach Europy na żużlu

Biało-czerwoni w kwietniu będą bronić złotego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Europy na żużlu. Polacy poznali już swoich przeciwników, jednak nie będą mogli przystąpić do rywalizacji w takim samym składzie, jak w ubiegłym roku.

Zmiana składu na 2023 rok

W ubiegłym roku biało-czerwoni triumfowali w Drużynowych Mistrzostwach Europy na żużlu. Najlepsi w polskiej ekipie okazali się Janusz Kołodziej, który zdobył 15 punktów i Bartosz Zmarzlik, który dopisał do swojego konta o jedno oczko mniej. Dobrze spisywał się także Patryk Dudek, dorzucając 11 punktów i Maciej Janowski, zdobywca siedmiu „oczek”. W 2023 roku pewne jest jednak to, że Polacy nie będą mogli bronić złota w takim samym składzie. W pięcioosobowej kadrze (czterech zawodników i rezerwowy) może znaleźć się tylko dwóch żużlowców ze Speedway Grand Prix.

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023

Walkę o medale w 2023 roku rozpocznie dziewięć reprezentacji. Osiem drużyn rozpocznie zmagania od meczów półfinałowych już 15 kwietnia. Polacy pojadą w Gdańsku przed własną publicznością, a ich rywalami będą Szwedzi, Finowie i Łotysze. Czesi w Pardubicach spotkają się z kolei Brytyjczykami, Duńczykami i Ukraińcami. Do wielkiego finału zaplanowanego na 22 kwietnia w Niemczech awansują zwycięzcy półfinałów. Stawkę uzupełni reprezentacja z drugiego miejsca (ta, która zdobędzie więcej punktów) oraz gospodarze. Dokładna lokalizacja finału wciąż pozostaje nieznana.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...