Znamy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Dwie ważne zmiany!

Strona głównaŻużelZnamy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Dwie...

Rafał Dobrucki, selekcjoner reprezentacji Polski na żużlu ogłosił skład zespołu, który uda się 22 kwietnia do Niemiec na finał Drużynowych Mistrzostw Europy. W kadrze, która zawalczy o medal doszło do dwóch zmian.

Zmarzlik wraca!

Kadra powołana przez trenera Dobruckiego na sobotni finał A Drużynowych Mistrzostw Europy była zupełnie inna niż ta, którą zabierze ze sobą do Stralsund. W eliminacjach, które odbyły się w Gdańsku zabrakło między innymi Bartosza Zmarzlika. Pojawił się za to choćby Jakub Miśkowiak czy Wiktor Przyjemski.

Wymienionej dwójki zabraknie w rywalizacji na Paul-Greifuz-Stadion. W ich miejsce zameldują się wspomniany Zmarzlik oraz Bartłomiej Kowalski. W kadrze pozostali Jarosław Hampel, Szymon Woźniak oraz Dominik Kubera.

Polacy faworytami

Rywalizacja w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy odbywa się po raz drugi. Swój debiut miały w ubiegłym sezonie. Triumfowali w nich reprezentanci Polski. W tym roku Bartosz Zmarzlik i spółka także będą faworytami rywalizacji.

Polacy 22 kwietnia na torze Paul-Greifuz-Stadion w Stralsund zmierzą się z gospodarzami turnieju, Niemcami, zwycięzcami finału B, który odbył się w Pardubicach, Danią oraz Wielką Brytanią, która we wspomnianych zawodach zajęła drugie miejsce, ale byli lepsi niż Szwedzi, którzy uplasowali się za Polakami w Gdańsku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...