STS KOD PROMOCYJNY

Znamy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Dwie ważne zmiany!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelZnamy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Dwie...

Rafał Dobrucki, selekcjoner reprezentacji Polski na żużlu ogłosił skład zespołu, który uda się 22 kwietnia do Niemiec na finał Drużynowych Mistrzostw Europy. W kadrze, która zawalczy o medal doszło do dwóch zmian.

Zmarzlik wraca!

Kadra powołana przez trenera Dobruckiego na sobotni finał A Drużynowych Mistrzostw Europy była zupełnie inna niż ta, którą zabierze ze sobą do Stralsund. W eliminacjach, które odbyły się w Gdańsku zabrakło między innymi Bartosza Zmarzlika. Pojawił się za to choćby Jakub Miśkowiak czy Wiktor Przyjemski.

Wymienionej dwójki zabraknie w rywalizacji na Paul-Greifuz-Stadion. W ich miejsce zameldują się wspomniany Zmarzlik oraz Bartłomiej Kowalski. W kadrze pozostali Jarosław Hampel, Szymon Woźniak oraz Dominik Kubera.

Polacy faworytami

Rywalizacja w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy odbywa się po raz drugi. Swój debiut miały w ubiegłym sezonie. Triumfowali w nich reprezentanci Polski. W tym roku Bartosz Zmarzlik i spółka także będą faworytami rywalizacji.

Polacy 22 kwietnia na torze Paul-Greifuz-Stadion w Stralsund zmierzą się z gospodarzami turnieju, Niemcami, zwycięzcami finału B, który odbył się w Pardubicach, Danią oraz Wielką Brytanią, która we wspomnianych zawodach zajęła drugie miejsce, ale byli lepsi niż Szwedzi, którzy uplasowali się za Polakami w Gdańsku.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Biało-czerwone wątki w futbolu, czyli Polacy w NFL

Futbol, w Europie i Polsce kojarzy się wyłącznie z piłką nożną. W Stanach Zjednoczonych futbol jest wielbiony, ale chodzi oczywiście o futbol amerykański. Nowy...

Sulęcki wstał z desek i wygrał. Podsumowanie gali Polish Rumble w Nowym Jorku

Maciej Sulęcki miał spore problemy z Rowdym Montgomerym. Polak leżał już na deskach, ale udało mu się wstać. Odwrócił losy pojedynku i jednogłośnie wygrał...