Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

Strona głównaŻużelFinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

W maju Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o terminach finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę 9 lipca odbędzie się pierwszy z nich. Wielkie ściganie będzie miało miejsce w Grudziądzu.

Nowa formuła

Od bieżącego sezonu złotego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Polski poznamy dopiero po rozegraniu trzech turniejów finałowych. Zmiana ma na celu uatrakcyjnienie tych rozgrywek. Kibice czarnego sportu już nie mogą się doczekać i zacierają ręce. W maju natomiast poinformowano o terminach finałów IMP. Pierwszy zostanie rozegrany w Grudziądzu, drugi odbędzie się w połowie sierpnia, a trzeci początkiem września.

Pierwszą rundę czas zacząć

Przyszła pora zapowiedzieć pierwszy z finałów. Zostanie on rozegrany w sobotę 9 lipca w Grudziądzu. Na starcie zamelduje się nie tylko obrońca tytułu, czyli Bartosz Zmarzlik, ale także mocni rywale w postaci Macieja Janowskiego i Janusza Kołodzieja. Inauguracyjna runda powinna przyciągnąć uwagę wielu kibiców. Czas pokaże, czy nowy format przyjmie się i spełni pokładane w nim nadzieje.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....