STS KOD PROMOCYJNY

Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelFinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

W maju Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o terminach finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę 9 lipca odbędzie się pierwszy z nich. Wielkie ściganie będzie miało miejsce w Grudziądzu.

Nowa formuła

Od bieżącego sezonu złotego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Polski poznamy dopiero po rozegraniu trzech turniejów finałowych. Zmiana ma na celu uatrakcyjnienie tych rozgrywek. Kibice czarnego sportu już nie mogą się doczekać i zacierają ręce. W maju natomiast poinformowano o terminach finałów IMP. Pierwszy zostanie rozegrany w Grudziądzu, drugi odbędzie się w połowie sierpnia, a trzeci początkiem września.

Pierwszą rundę czas zacząć

Przyszła pora zapowiedzieć pierwszy z finałów. Zostanie on rozegrany w sobotę 9 lipca w Grudziądzu. Na starcie zamelduje się nie tylko obrońca tytułu, czyli Bartosz Zmarzlik, ale także mocni rywale w postaci Macieja Janowskiego i Janusza Kołodzieja. Inauguracyjna runda powinna przyciągnąć uwagę wielu kibiców. Czas pokaże, czy nowy format przyjmie się i spełni pokładane w nim nadzieje.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...