Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

Strona głównaŻużelFinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czas na Grudziądz!

W maju Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o terminach finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę 9 lipca odbędzie się pierwszy z nich. Wielkie ściganie będzie miało miejsce w Grudziądzu.

Nowa formuła

Od bieżącego sezonu złotego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Polski poznamy dopiero po rozegraniu trzech turniejów finałowych. Zmiana ma na celu uatrakcyjnienie tych rozgrywek. Kibice czarnego sportu już nie mogą się doczekać i zacierają ręce. W maju natomiast poinformowano o terminach finałów IMP. Pierwszy zostanie rozegrany w Grudziądzu, drugi odbędzie się w połowie sierpnia, a trzeci początkiem września.

Pierwszą rundę czas zacząć

Przyszła pora zapowiedzieć pierwszy z finałów. Zostanie on rozegrany w sobotę 9 lipca w Grudziądzu. Na starcie zamelduje się nie tylko obrońca tytułu, czyli Bartosz Zmarzlik, ale także mocni rywale w postaci Macieja Janowskiego i Janusza Kołodzieja. Inauguracyjna runda powinna przyciągnąć uwagę wielu kibiców. Czas pokaże, czy nowy format przyjmie się i spełni pokładane w nim nadzieje.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...