Jarosław Hampel najlepszy w Mistrzostwach Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze

Strona głównaŻużelJarosław Hampel najlepszy w Mistrzostwach Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze

Jarosław Hampel wygrał zawody o Mistrzostwo Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze. Doświadczony reprezentant Polski okazał się lepszy od Emila Sajfutdinowa z Rosji. Na najniższym stopniu podium stanął obecny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Zawody rozegrano w celu uhonorowania znakomitego przez lata żużlowca Piotra Protasiewicza, który niedawno zakończył karierę sportową.

Piękne uhonorowanie Piotra Protasiewicza

Po raz ostatni Piotr Protasiewicz o punkty jechał we wrześniu 2022 roku. Wówczas walczył w finale 1. ligi o awans ze swoją drużyną do Ekstraligi. Później oficjalnie zakończył karierę, a teraz zorganizował specjalny turniej. Mistrzostwa Piotra Protasiewicza odbyły się 25 marca na stadionie w Zielonej Górze, gdzie przez lata jeździł. To jeden z najważniejszych polskich żużlowców w XXI wieku, który z sukcesami jeździł nie tylko w rywalizacji klubowej, ale również w startach indywidualnych i reprezentacyjnych. Nic więc dziwnego, że na stracie zorganizowanego przez niego turnieju pojawiło się wiele gwiazd, w tym największa z nich, czyli aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik

Zwycięstwo doświadczonego Jarosława Hampela

Ostatecznie w turnieju towarzyskim najlepszy okazał się 40-letni Jarosław Hampel, którzy przez lata wspólnie z Protasiewiczem jeździł w Falubazie Zielona Góra. Doskonale czuł sie na tym torze i zasłużenie wygrał Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. W pięciu startach uzyskał 14 punktów. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow. Na najniższym miejscu podium uplasował się Bartosz Zmarzlik. Obaj zgromadzili tyle samo punktów i o zajęciu drugiego miejsca decydował rzut monetą. Tu nieco więcej szczęścia miał Rosjanin. Tuż za podium finiszowali jeszcze Dominik Kubera, Jan Kvech (Czechy) i Patryk Dudek.

Turniej w Zielonej Górze był nie tylko świetną okazją do uhonorowania Piotra Protasiewicza, ale także cennym startem treningowym przed zbliżającym się sezonem. Już niedługo rozpocznie się duże żużlowe ściganie o punkty i trofea