STS KOD PROMOCYJNY

Mirosław Jabłoński zakończył żużlową karierę

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelMirosław Jabłoński zakończył żużlową karierę

Wychowanek Startu Gniezno, Mirosław Jabłoński za pośrednictwem swojego Facebooka ogłosił zakończenie żużlowej kariery. Zapewnił jednak, że w stu procentach nie ma zamiaru rozstawać się z ukochanym sportem.

Mirosław Jabłoński w poprzednim sezonie reprezentował barwy klubu, którego jest wychowankiem, czyli Startu Gniezno. Zaliczył jednak przeciętny sezon. Pogłoski o zakończeniu kariery przez żużlowca pojawiały się już w 2021 roku, lecz teraz wszystko stało się oficjalne za pośrednictwem Facebooka Jabłońskiego.

Jak się okazuje, zdecydował się on na zakończenie kariery z powodów zdrowotnych. Blisko 3 lata temu żużlowiec zwichnął staw biodrowy. Niestety, mozolna rehabilitacja i 4 operacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Miłość do sportu jest jednak silniejsza, dlatego w swoim wpisie podkreślił, że kibice jeszcze o nim usłyszą.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Przede mną nowe, ale związane z żużlem wyzwania!

Mirosław Jabłoński za pośrednictwem Facebooka
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...