Piotr Pawlicki najlepszy w IMP Challenge. Sensacyjne rozstrzygnięcia w Grudziądzu

Strona głównaŻużelPiotr Pawlicki najlepszy w IMP Challenge. Sensacyjne rozstrzygnięcia w Grudziądzu

Piotr Pawlicki z Betard Sparty Wrocław wygrał IMP Challenge w Grudziądzu. Podczas turnieju biało-czerwoni walczyli o osiem przepustek na finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Rywalizacja w Grudziądzu od początku przynosiła wiele niespodzianek i sensacyjnych rozstrzygnięć. Nieoczekiwanie poza czołową ósemką znaleźli się m.in.: Jarosław Hampel, Wiktor Przyjemski i Jakub Miśkowiak.

Świetna jazda Pawlickiego. Sensacyjny Gała

Od początku IMP Challenge w Grudziądzu czuć było wielkie emocje. Rywalizacja toczyła sie o prawo startu w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Nic więc dziwnego, że w każdym biegu iskrzyło. Na torze oglądaliśmy mieszankę młodości i doświadczenia. W takich warunkach najlepiej spisał się Piotr Pawlicki z Betard Sparty Wrocław, który w pięciu biegach uzbierał 13 punktów. Tuż za nim uplasował się Szymon Woźniak z ebut.pl Stali Gorzów. Trzecie miejsce na podium wywalczył sensacyjny Adrian Gała z ebebe PSŻ Poznań. Jego znakomita dyspozycja była jedną z największych niespodzianek czwartkowego wieczoru. 

Emocjonująca walka toczyła się o pozostałe miejsca w pierwszej ósemce. Losy awansu do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski ważyły się do samego końca. Ostatecznie zakwalifikowali się do nich również: Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński (obaj ebut.pl Stal Gorzów), Wiktor Lampart (for Nature Solutions Apator Toruń), Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) i Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra). Pierwszym rezerwowym na finały został Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Nieoczekiwanie do finałów nie awansowali m.in.: Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa), Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) i Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno).

Trzy finałowe turnieje

Podobnie jak przed rokiem, w 2023 roku również zostaną rozegrane trzy finałowe turnieje Indywidualnych Mistrzostw Polski. Odbędą się w Rzeszowie (08.06), Pile (16.07) i Krośnie (30.07). To właśnie tam poznamy nowego mistrza Polski. Tytułu sprzed roku broni Bartosz Zmarzlik. W finałach poza nim i czołową ósemką z IMP Challenge pojadą jeszcze: Dominik Kubera, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Mateusz Świdnicki i Patryk Dudek. Organizatorzy przyznają jeszcze jedną dziką kartę. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...