Polscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Do startu ligowego sezonu żużlowego w Polsce pozostał jeszcze miesiąc. Żużlowcy wykorzystali korzystne warunki atmosferyczne panujące na początku tygodnia i odbyli pierwszą jednostkę treningową w 2022 roku. Na torze pojawił się m.in. Bartosz Zmarzlik.

Najlepsza żużlowa liga świata rusza już za miesiąc. Mowa oczywiście o PGE Ekstralidze. Do tej pory pogoda w Polsce nie rozpieszczała żużlowców, dlatego inauguracyjny trening możliwy był dopiero 7 marca. Gdy warunki atmosferyczne poprawiły się, w Gnieźnie odpowiednio przygotowano nawierzchnię toru, co umożliwiło wyjazd na niego zawodników.

Jako pierwsi w tym sezonie na torze pojawili się Bartosz Zmarzlik, Oskar Fajfer, Zbigniew Suchecki i Mikołaj Czapla. W kolejnych dniach z korzystnych warunków na innych torach korzystali również Marcin Nowak, Kacper Pludra i Bartosz Smektała.

Wydaje się, że pogoda będzie łaskawa dla żużlowców także w najbliższy weekend. Swoje plany zdradziła FOGO Unia Leszno, której zawodnicy zameldują się na torze 11 i 12 marca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...