STS KOD PROMOCYJNY

Polscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Do startu ligowego sezonu żużlowego w Polsce pozostał jeszcze miesiąc. Żużlowcy wykorzystali korzystne warunki atmosferyczne panujące na początku tygodnia i odbyli pierwszą jednostkę treningową w 2022 roku. Na torze pojawił się m.in. Bartosz Zmarzlik.

Najlepsza żużlowa liga świata rusza już za miesiąc. Mowa oczywiście o PGE Ekstralidze. Do tej pory pogoda w Polsce nie rozpieszczała żużlowców, dlatego inauguracyjny trening możliwy był dopiero 7 marca. Gdy warunki atmosferyczne poprawiły się, w Gnieźnie odpowiednio przygotowano nawierzchnię toru, co umożliwiło wyjazd na niego zawodników.

Jako pierwsi w tym sezonie na torze pojawili się Bartosz Zmarzlik, Oskar Fajfer, Zbigniew Suchecki i Mikołaj Czapla. W kolejnych dniach z korzystnych warunków na innych torach korzystali również Marcin Nowak, Kacper Pludra i Bartosz Smektała.

Wydaje się, że pogoda będzie łaskawa dla żużlowców także w najbliższy weekend. Swoje plany zdradziła FOGO Unia Leszno, której zawodnicy zameldują się na torze 11 i 12 marca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...