Polscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy po inauguracyjnym treningu

Do startu ligowego sezonu żużlowego w Polsce pozostał jeszcze miesiąc. Żużlowcy wykorzystali korzystne warunki atmosferyczne panujące na początku tygodnia i odbyli pierwszą jednostkę treningową w 2022 roku. Na torze pojawił się m.in. Bartosz Zmarzlik.

Najlepsza żużlowa liga świata rusza już za miesiąc. Mowa oczywiście o PGE Ekstralidze. Do tej pory pogoda w Polsce nie rozpieszczała żużlowców, dlatego inauguracyjny trening możliwy był dopiero 7 marca. Gdy warunki atmosferyczne poprawiły się, w Gnieźnie odpowiednio przygotowano nawierzchnię toru, co umożliwiło wyjazd na niego zawodników.

Jako pierwsi w tym sezonie na torze pojawili się Bartosz Zmarzlik, Oskar Fajfer, Zbigniew Suchecki i Mikołaj Czapla. W kolejnych dniach z korzystnych warunków na innych torach korzystali również Marcin Nowak, Kacper Pludra i Bartosz Smektała.

Wydaje się, że pogoda będzie łaskawa dla żużlowców także w najbliższy weekend. Swoje plany zdradziła FOGO Unia Leszno, której zawodnicy zameldują się na torze 11 i 12 marca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...