STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Selekcjoner dokonał wyboru. „Dzikie karty” na eliminacje do SGP i SGP2

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelSelekcjoner dokonał wyboru. "Dzikie karty" na eliminacje do SGP i SGP2

Rafał Dobrucki ogłosił pełne listy zawodników, którzy powalczą o awans do przyszłorocznej edycji SGP i SGP 2, czyli cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata seniorów i juniorów. O dwa najważniejsze cykle powalczy łącznie ośmiu polskich żużlowców.

Lista wyklarowała się sama

Wśród zawodników seniorskich lista została po części ustalona poprzez Złoty Kask, rozgrywany 6 maja w Opolu. Czterech najlepszych zawodników rywalizacji otrzymuje automatycznie miejsca w eliminacjach. Jako, że dwa pierwsze miejsca zajęli Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik, stali uczestnicy cyklu SGP to szansę eliminacji otrzymali czterej kolejni zawodnicy.

Tak więc szanse eliminacji otrzymali kolejno Piotr i Przemysław Pawliccy, Dominik Kubera oraz Bartosz Smektała. Selekcjoner poszedł tropem klasyfikacji końcowej Złotego Kasku i „dziką kartę” siódmemu w klasyfikacji Szymonowi Woźniakowi. Kontuzja wykluczyła jednak z rywalizacji Kuberę, którego czeka przerwa po upadku w Warszawie. Jego miejsce w eliminacjach zajął Janusz Kołodziej.

Co ciekawe Przemysław Pawlicki mógł w ogóle nie wystartować w Opolu. Był pierwszym rezerwowym. Jako, że do zawodów nie przystąpił Maksym Drabik, to Pawlicki otrzymał swoją szansę i w pełni ją wykorzystał.

Podium wystarczyło

Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku SGP 2. W eliminacjach weźmie udział czterech zawodników. Dwóch zawodników wytypował finał Srebrnego Kasku w Częstochowie. Wygrał w nim Bartłomiej Kowalski. O drugą lokatę rywalizowali Damian Ratajczak i Kacper Pludra.

Pojedynek wygrał pierwszy z nich w dodatkowym biegu. Ostatecznie jednak Pludra na tym nie stracił. Selekcjoner da mu szansę występu w eliminacjach. Ostatnim żużlowcem, który wystartuje w eliminacjach będzie aktualny indywidualny mistrz świata juniorów (do lat 21), Mateusz Cierniak.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...