Speedway Grand Prix w Warszawie. Przed nami wielkie emocje!

Strona głównaŻużelSpeedway Grand Prix w Warszawie. Przed nami wielkie emocje!

W najbliższy weekend na PGE Narodowym odbędzie się druga runda Speedway Grand Prix. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się dwóch Polaków, a to oznacza ogromne emocje dla sympatyków żużlu.

Grand Prix Polski 2022

14 maja na PGE Narodowym w Warszawie zostanie rozegrana druga runda z cyklu żużlowego Grand Prix. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Bartosz Zmarzlik, a tuż za nim uplasował się Maciej Janowski. Teraz Polacy wystartują przed własną publicznością. Oprócz nich, w zawodach zobaczymy jeszcze Pawła Przedpełskiego, Patryka Dudka oraz Maksyma Drabika, który otrzymał dziką kartę.

Rywalizacja w Warszawie rozpocznie się w piątek 13 maja, gdy żużlowcy pojawią się na torze, by wziąć udział w treningu i kwalifikacjach.

Harmonogram zawodów w Warszawie

Piątek, 13.05.2022:
17:00 Trening i kwalifikacje

Sobota, 14.05.2022:
18:48 Rozpoczęcie prezentacji
19:00 Grand Prix

Powrót na Narodowy

Sobotnie Grand Prix Polski w Warszawie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nie ukrywamy, że nadzieje kibiców rozbudziła dobra postawa biało-czerwonych sprzed dwóch tygodni podczas rundy w Chorwacji. Zawody na Narodowym powracają po dwóch sezonach przerwy, więc kibice w stolicy z pewnością zdążyli stęsknić się za żużlowymi zmaganiami. Fani liczą na zwycięstwo Polaka, a przecież Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski udowodnili, że w tym roku będą bardzo mocni. Triumf przed własną publicznością to dodatkowa motywacja.

Zakłady bukmacherskie także widzą faworytów wśród Polaków. Kurs na zwycięstwo Bartosza Zmarzlika podczas Grand Prix w Warszawie to 2.25. Drugi najniższy kurs to 6.00 na Macieja Janowskiego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Wilfredo Leon wraca po kontuzji i wskakuje na najwyższy poziom!

Ponad pięć miesięcy trwała absencja Wilfredo Leona z powodu kontuzji. Reprezentant Polski wrócił do gry w Perugii i od razu zanotował świetny występ. Nie...