Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Jak spiszą się Polacy?

Strona głównaŻużelGrand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Jak spiszą się Polacy?

W sobotę 13 sierpnia odbędzie się szósta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Tym razem najlepsi rajderzy zaprezentują swoje umiejętności na torze w Cardiff w Wielkiej Brytanii. Jak spiszą się Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski?

Klasyfikacja generalna

Do tej pory odbyło się już pięć rund w ramach Speedway Grand Prix. Biało-czerwoni na swoich kontach mają dwa, indywidualne zwycięstwa, bo na inaugurację w Chorwacji triumfował Bartosz Zmarzlik, natomiast w Niemczech najlepszy był Patryk Dudek.

Przyglądnijmy się jeszcze, jak wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej na półmetku zawodów. Liderem jest Zmarzlik, który wypracował sobie aż osiemnastopunktową przewagę nad Leonem Madsenem. Trzecie miejsce zajmuje Martin Vaculík, lecz z takim samym dorobkiem punktowym na czwartej lokacie znajduje się Maciej Janowski. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Patryk Dudek jest ósmy, a Paweł Przedpełski 15.

Kto wygra w Cardiff?

Na sobotę 13 sierpnia zaplanowano szóstą rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Najlepsi rajderzy zawitają do Wielkiej Brytanii na tor w Cardiff. W zakładach bukmacherskich STS można znaleźć ofertę na piątkowe kwalifikacje, w których faworytem jest Bartosz Zmarzlik. Jego zwycięstwo w tym etapie można obstawić po kursie 2.25. Polak jest także najpoważniejszym kandydatem do zdobycia złotego medalu w klasyfikacji końcowej (kurs 1.15).

Po zakończonych zmaganiach w Cardiff, żużlowcy przeniosą się do Wrocławia, gdzie 27 sierpnia odbędzie się drugie Grand Prix Polski. Przypomnijmy, że pierwsze odbyło się w maju w Warszawie. A to jeszcze nie koniec zawodów na terenie naszego kraju. Indywidualne Mistrzostwa Świata zakończą się 1 października na Motoarenie w Toruniu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...