STS KOD PROMOCYJNY

Trzech Polaków w nadchodzącym sezonie Speedway Grand Prix

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelTrzech Polaków w nadchodzącym sezonie Speedway Grand Prix

Poznaliśmy uczestników nadchodzącego sezonu Speedway Grand Prix. Organizatorzy potwierdzili, że Patryk Dudek otrzymał dziką kartę, dzięki czemu dołączy do Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego, którzy mieli zapewniony start z urzędu. Wciąż w pamięci mamy weekendowe zakończenie cyklu Speedway Grand Prix, w którym po raz trzeci w karierze mistrzem świata został Bartosz Zmarzlik, a rzutem na taśmę brązowy medal wywalczył Maciej Janowski. 

Szóstka była pewna

Jakiś czas temu organizatorzy Speedway Grand Prix zmienili zasady awansu do cyklu. Zgodnie z nimi, zapewniony udział na nadchodzący sezon rozgrywek ma sześciu najlepszych żużlowców kończącego się cyklu. Tym samym pewni udziału byli Bartosz Zmarzlik (mistrz świata) oraz Maciej Janowski (brązowy medalista). Oprócz tego w czołowej szóstce znaleźli się wicemistrz świata Duńczyk Leon Madsen, a także: Fredrik Lindgren (Szwecja), Robert Lambert i Daniel Bewley (obaj Wielka Brytania).

Trójka awansowała z eliminacji

Kolejnych trzech uczestników Speedway Grand Prix awansowało z kwalifikacji, czyli zawodów Grand Prix Challenge. W gronie szczęśliwców znaleźli się Kim Nilsson (Szwecja), Jack Holder oraz Max Fricke (obaj Australia), który zastąpił trzeciego w kwalifikacjach Bewleya. Wszystko dlatego, że Brytyjczyk utrzymał się w wyniku zajęcia miejsca w pierwszej szóstce regularnego cyklu SGP. 

Patryk Dudek z dziką kartą

Do rozdania pozostało sześć miejsc. Zaledwie kilka dni po finale w Toruniu FIM jako organizator Speedway Grand Prix poinformował o przydzieleniu dzikich kart. W gronie szczęśliwcu znaleźli się: Patryk Dudek, Tai Woofinden (Wielka Brytania), Martin Vaculik (Czechy), Jason Doyle (Australia), Anders Thomsen i Mikkel Michelsen (obaj Dania). Tym samym organizatorzy nie wprowadzili zbyt wielu zmian w porównaniu z ubiegłymi rozgrywkami. Po roku jazdy w SGP z cyklem pożegnał się Paweł Przedpełski, który był najsłabszym zawodnikiem ze stałej obsady

W gronie rezerwowych na SGP znaleźli się: Andrzej Lebiediew (Łotwa), Kai Huckenbeck (Niemcy), Jan Kvech (Czechy), Dimitri Berge (Francja), Luke Becker (USA), Marko Lewiszyn (Ukraina) i Timi Salonen (Finlandia).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...