Zmarzlik jedzie po zwycięstwo? Przed nami SGP w Gorzowie

Strona głównaŻużelZmarzlik jedzie po zwycięstwo? Przed nami SGP w Gorzowie

W sobotę 25 czerwca rozpocznie się piąta runda żużlowej Grand Prix. Po czterech zawodach tegorocznego cyklu liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik. Czy po raz trzeci w swojej karierze stanie na najwyższym podium w Gorzowie?

Obiekt im. Edwarda Jancarza to miejsce bliskie dwukrotnemu indywidualnemu mistrzowi świata. Tam stawiał pierwsze kroki w swojej profesjonalnej żużlowej karierze. W Gorzowie Wielkopolskim Bartosz Zmarzlik wygrywał dwukrotnie, w 2014 i 2020 roku. Wszyscy liczą na to, że zawodnik Stali Gorzów powtórzy sukces sprzed dwóch lat, a dokonane zmiany na torze powinny temu sprzyjać.

Zmiany na torze

Do tej pory w Gorzowie były problemy ze ściganiem. Po przebudowie zmieniła się geometria oraz delikatnie kąt nachylenia łuków. Dzięki temu łatwiejsze będzie poruszanie i mijanka na torze. Zmarzlik jest skuteczny na dystansie, więc dokonane zmiany powinny mu pomóc podczas ścigania. Dla kibiców szykuje się jeszcze ciekawsze widowisko!

Aż pięciu Polaków w Gorzowie

Polacy bardzo dobrze spisują się w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix. Zmarzlik, choć wygrał tylko na torze w Gorican, prowadzi w klasyfikacji generalnej z 60 punktami. Drugi, z jedenastoma oczkami mniej, jest Maciej Janowski. Trzy tygodnie temu podczas Grand Prix Niemiec niespodziankę sprawił Patryk Dudek. Wygrał w Teterowie, dzięki czemu awansował na ósmą pozycję w klasyfikacji.

W Gorzowie Wielkopolskim zobaczymy pięciu Polaków. Oprócz stałych uczestników cyklu – Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka oraz Pawła Przedpełskiego, wystąpi także Szymon Woźniak. 29-letni zawodnik Stali Gorzów otrzymał od organizatorów „dziką kartę”.

Harmonogram Grand Prix Polski w Gorzowie

25 czerwca, sobota

13.00 – kwalifikacje

19.00 – start wyścigu zawodów

Transmisja zawodów będzie dostępna w TTV i Eurosport Extra w Playerze.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...