STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Dobrucki dokonał wyboru. Skład reprezentacji Polski na spotkanie z Australią

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelRafał Dobrucki dokonał wyboru. Skład reprezentacji Polski na spotkanie z Australią

Selekcjoner żużlowej reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki wybrał skład, która 3 maja zmierzy się na torze w Rybniku z Australią. W kadrze nie ma wielkich zaskoczeń. Przeciwko Australii trener wystawi najmocniejszy skład.

Mocna obsada Polaków

Choć spotkanie na torze w Rybniku jest o przysłowiową „pietruszkę” (reprezentacja Polski po raz czwarty w ostatnich latach rywalizuje na stadionie miejscowego ROW-u, wcześniej mierząc się z kadrą Reszty Świata), tak kibice będą mogli zobaczyć najlepszych żużlowców obu krajów.

Rafał Dobrucki w składzie kadry uwzględnił mistrza świata, Bartosza Zmarzlika. Oprócz niego w zespole pojawią się również Dominik Kubera, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, a skład zamyka Maciej Janowski.

Australia nie odpuści

Selekcjoner reprezentacji Australii, Mark Lemon także powołał skład na zawody. Trzeba przyznać, że podobnie jak Rafał Dobrucki, traktuje je bardzo poważnie. W końcu w kadrze „Kangurów” również znaleźli się najlepsi żużlowcy w kraju.

W kadrze znalazło się miejsce dla braci Chrisa i Jacka Holderów. Szansę występu otrzymają także Max Fricke, Rohan Tungate i Brady Kurtz. Bardzo dobrą informacją dla fanów kadry Australii jest powrót do niej Jasona Doyla. 37-latek po kilkumiesięcznej przerwie wraca do reprezentacji.

Nie do pokonania

Rywalizacja w Rybniku, zaplanowana na 3 maja, będzie czwartym spotkaniem Polski i Australii. Dotychczas lepsi okazywali się zawodnicy znad Wisły. Reprezentacja Polski za każdym razem wygrywała, w dodatku w dwóch przypadkach różnica była znacząca.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...