STS KOD PROMOCYJNY

Kadra Polski na mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieKadra Polski na mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

Selekcjoner Robert Kaláber ogłosił listę zawodników, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Kadra Polski liczy 25. hokeistów i została wybrana na podstawie ostatnich tygodni i wielu meczów kontrolnych biało-czerwonych. Na ostatniej prostej z kadrą pożegnali się m.in.: Aron Chmielewski, Maciej Miarka, Kacpra Maciaś i Damian Kapica. Poznaj kadrę Polski na turniej w Czechach oraz harmonogram gier. 

Kto pojedzie na mistrzostwa świata elity?

Przed polskimi hokeistami najważniejszy turniej ostatnich lat. Po 22. latach wracają bowiem do elity. W maju w Czechach odbędą się mistrzostwa świata z udziałem najlepszych hokejowych reprezentacji na świecie. Polaków w turnieju poprowadzi selekcjoner Robert Kaláber. Przed ogłoszeniem kadry biało-czerwoni rozegrali serię meczów kontrolnych. W ostatnim z nim przegrali 1:3 z Duńczykami. Wcześniej zanotowali m.in. dwa efektowne zwycięstwa z Węgrami. Do turnieju mistrzowskiego przystąpią jednak po serii sześciu porażek z rzędu. 

Robert Kaláber na mistrzostwa świata powołał takich zawodników jak:

  • bramkarze: John Murray (GKS Katowice), Tomas Fucik (GKS Tychy), David Zabolotny (EHC Freiburg);
  • obrońcy: Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Mateusz Bryk, Bartosz Ciura (obaj GKS Tychy), Maciej Kruczek, Jakub Wanacki (obaj GKS Katowice), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars);
  • napastnicy: Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut (wszyscy GKS Katowice), Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski (obaj GKS Tychy), Dominik Paś, Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wronka (PZU Podhale Nowy Targ), Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec), Krzysztof Maciaś (Prince Albert Raiders), Kamil Wałęga (HC Ocelari Trinec), Paweł Zygmunt (HC Litvinov).

Harmonogram gier Polaków 

Polacy będą rywalizowali w Ostrawie w grupie B. Oprócz nich wystąpią w niej takie reprezentacje jak: USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan. Poniżej harmonogram gier biało-czerwonych:

  • 11.05.2024, g. 16:20: Polska – Łotwa
  • 12.05.2024, g. 20:20: Szwecja – Polska
  • 14.05.2024, g. 20:20: Polska – Francja
  • 15.05.2024, g. 20:20: Słowacja – Polska
  • 17.05.2024, g. 20:20: Polska – USA
  • 18.05.2024, g. 16:20: Niemcy – Polska
  • 20.05.2024, g. 20:20: Kazachstan – Polska
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...