Polscy hokeiści lepsi od Włochów w Österreich Cup

Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści lepsi od Włochów w Österreich Cup

Hokeiści reprezentacji Polski na otwarcie turnieju towarzyskiego Österreich Cup w Klagenfurcie pokonali 3:1 Włochów. To cenne zwycięstwo, dzięki któremu podopieczni trenera Róberta Kalábera w piątek 15 grudnia spotkają się w meczu o pierwsze miejsce. W nim zmierzą się z Austriakami lub Węgrami. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Bartłomiej Jeziorski, Patryk Krężołek i Krystian Dziubiński.

Wyrównane stracie. Polscy hokeiści pokonali Włochów

Za nami bardzo wyrównany mecz pomiędzy Polakami i Włochami. Najlepiej świadczy o tym statystyka strzałów. Oba zespoły oddały po 24 uderzenia na bramkę rywali. Polacy grali bardzo odpowiedzialnie, dzięki czemu w całym meczu ani razu nie wylądowali na ławce kar. Udział biało-czerwonych w turnieju Österreich Cup to kolejny etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata elity. Nasi zawodnicy chcą tam nawiązać do największych sukcesów reprezentacji Polski i powalczyć o utrzymanie w gronie najlepszych zespołów świata.

Mecz w Klagenfurcie rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Włochów. To oni otworzyli wynik w trzeciej minucie gry. Do siatki trafił Alberto Colli. W pierwszej tercji nie oglądaliśmy już żadnych bramek. Biało-czerwoni do wyrównania doprowadzili w czwartej minucie drugiej tercji. Autorem bramki był Bartłomiej Jeziorski. Pod koniec drugiej tercji było już 2:1, gdy na listę strzelców wpisał się Patryk Krężołek. Do końca spotkania Włosi próbowali doprowadzić do wyrównania, a Polacy się mądrze bronili. Na kilka sekund przed końcową syreną wynik na 3:1 strzałem do pustej bramki ustalił Krystian Dziubiński

Włochy – Polska 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Polacy powalczą o zwycięstwo w Österreich Cup

Wygrana z Włochami sprawia, że Polacy w piątek powalczą o zwycięstwo w krótkim turnieju towarzyskim Österreich Cup. W finale zmierzą się z Austriakami lub Węgrami. Faworytami tego meczu są Węgrzy, którzy występują przed własną publicznością. Starcie z wyżej notowanym rywalem będzie ważnym testem biało-czerwonych przed mistrzostwami świata. Tam nasi zawodnicy trafili do grupy A, gdzie będą rywalizowali m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, Szwecją i Łotwą.