STS KOD PROMOCYJNY

Team ESCA Gaming i Zero Tenacity uzupełniły stawkę zespołów z Ultraligi, które pojadą na European Masters w League of Legends

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneTeam ESCA Gaming i Zero Tenacity uzupełniły stawkę zespołów z Ultraligi, które...

Poznaliśmy nazwy dwóch kolejnych zespołów, które będą reprezentować regionalną Ultraligę podczas zawodów European Master w League of Legends. Rozstrzygnięcia pierwszych spotkań play-off ligi z polskimi zespołami sprawiły, że grono to uzupełniły ekipy Team ESCA Gaming i Zero Tenacity. Już wcześniej pewne udziału w European Masters były Iron Wolves oraz AGO ROGUE, które sezon zasadniczy zakończyły na dwóch pierwszych pozycjach. 

Team ESCA Gaming lepsze od Forsaken

Polska drużyna e-sportowa Team ESCA Gaming w meczu play-off okazała się lepsza od kolejnej polskiej ekipy Forsaken. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem TEAM ESCA Gaming 3:1 i to oni awansowali do rozgrywek European Masters w League of Legends. W drugim meczu rundy play-off serbski zespół Zero Tenacity pokonał polską drużynę Komil&Friends 3:1. Ostatnim zespołem awansującym z Ultraligi do European Masters zostali Serbowie. 

Iron Wolves oraz AGO ROGUE z awansem po rundzie zasadniczej

Pewne awansu do European Masters po rundzie zasadniczej były już ekipy Iron Wolves i AGO ROGUE. Iron Wolves to uznana litewska drużyna, która od lat należy do czołówki europejskiej w League of Legends. Drużyna AGO ROGUE to doświadczony zespół, który ma na koncie już mistrzostwo Polski. Spotkanie play-off pomiędzy tymi ekipami zostanie rozegrane we wtorek 22 marca. Jego wynik będzie miał wpływ na dalsze rozstrzygnięcia w Ultralidze, jednak nie wpłynie na ewentualny brak wyjazdu zawodników na European Masters. Tym samym poznaliśmy już wszystkich czterech reprezentantów Ultraligi, którzy z ligi lokalnej awansowali do europejskich pucharów. 

Kiedy odbędą się European Masters?

Pierwsze spotkania European Master w League of Legends odbędą się w dniach 4-5 kwietnia, gdy zostanie rozegrana faza grupowa. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy na początku maja, a wielki finał zaplanowano na 7 maja. W puli nagród znajduje się aż 150 tysięcy euro. Najlepszy zespół zarobi 40 tysięcy euro, więc jest o co walczyć. Łącznie w rywalizacji udział weźmie 28 zespołów, w tym 4 z naszej lokalnej Ultraligi. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...