Duda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Strona głównaSzachyDuda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Słabsza końcówka ostatniego turnieju i spadek na czwarte miejsce, nie przeszkodziły Janowi-Krzysztofowi Dudzie utrzymać pozycji wicelidera tegorocznego cyklu. Zwycięzcą finałów, jak i klasyfikacji generalnej został Magnus Carlsen.

Norweg był pewny triumfu w Champions Chess Tour 2022 jeszcze przed startem w ostatnim turnieju. Duda z kolei musiał bronić drugiej lokaty. Polak świetnie zaczął finałowy turniej, bo wygrał pierwsze trzy pojedynki. Niestety potem przyszły cztery porażki, a w tym ostatnia właśnie z Carlsenem.

Na szczęście nie wpłynęło to na pozycję arcymistrza z Wieliczki w klasyfikacji generalnej. Jan-Krzyszof Duda cykl zakończył na drugiej pozycji za Norwegiem, wyprzedzając Hindusa Rameshbabu Praggnanandhę.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour 2022, czyli Ligi Mistrzów w szachach błyskawicznych, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składała się z dziewięciu imprez i rozpoczęła się w lutym.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...