STS KOD PROMOCYJNY

Duda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Słabsza końcówka ostatniego turnieju i spadek na czwarte miejsce, nie przeszkodziły Janowi-Krzysztofowi Dudzie utrzymać pozycji wicelidera tegorocznego cyklu. Zwycięzcą finałów, jak i klasyfikacji generalnej został Magnus Carlsen.

Norweg był pewny triumfu w Champions Chess Tour 2022 jeszcze przed startem w ostatnim turnieju. Duda z kolei musiał bronić drugiej lokaty. Polak świetnie zaczął finałowy turniej, bo wygrał pierwsze trzy pojedynki. Niestety potem przyszły cztery porażki, a w tym ostatnia właśnie z Carlsenem.

Na szczęście nie wpłynęło to na pozycję arcymistrza z Wieliczki w klasyfikacji generalnej. Jan-Krzyszof Duda cykl zakończył na drugiej pozycji za Norwegiem, wyprzedzając Hindusa Rameshbabu Praggnanandhę.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour 2022, czyli Ligi Mistrzów w szachach błyskawicznych, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składała się z dziewięciu imprez i rozpoczęła się w lutym.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...