Duda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Strona głównaSzachyDuda drugi w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour 2022!

Słabsza końcówka ostatniego turnieju i spadek na czwarte miejsce, nie przeszkodziły Janowi-Krzysztofowi Dudzie utrzymać pozycji wicelidera tegorocznego cyklu. Zwycięzcą finałów, jak i klasyfikacji generalnej został Magnus Carlsen.

Norweg był pewny triumfu w Champions Chess Tour 2022 jeszcze przed startem w ostatnim turnieju. Duda z kolei musiał bronić drugiej lokaty. Polak świetnie zaczął finałowy turniej, bo wygrał pierwsze trzy pojedynki. Niestety potem przyszły cztery porażki, a w tym ostatnia właśnie z Carlsenem.

Na szczęście nie wpłynęło to na pozycję arcymistrza z Wieliczki w klasyfikacji generalnej. Jan-Krzyszof Duda cykl zakończył na drugiej pozycji za Norwegiem, wyprzedzając Hindusa Rameshbabu Praggnanandhę.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour 2022, czyli Ligi Mistrzów w szachach błyskawicznych, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składała się z dziewięciu imprez i rozpoczęła się w lutym.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...