Jan-Krzysztof Duda listopadzie będzie bronił pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda listopadzie będzie bronił pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Polski arcymistrz szachowy ma szanse na spory sukces. Po zwycięstwie w Aimchess Rapid, Jan-Krzysztof Duda awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Champion Chess Tour. W listopadzie odbędzie się ostatni turniej tej serii, a Polak będzie bronił drugiego miejsca.

Dla Dudy tegoroczny występ w CCT już jest szczególny i pod wieloma względami najlepszy. 24-letni szachista z Wieliczki wygrał turniej Aimchess Rapid i wyprzedził w klasyfikacji generalnej Hindusa Rameshbabu Praggnanandhy. Polski arcymistrz za cały turniej zgarnął też 32 tysiące dolarów. Dla Dudy to drugi triumf w historii startów w Champions Chess Tour. W kwietniu triumfował w Oslo Esports Cup.

Dzięki temu najlepszy polski szachista wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu CCT. Rozegrano już 8 z 9 turniejów drugiej edycji tego cyklu. Szachowa Liga Mistrzów, bo tak jest też nazywana ma pulę 1/6 mln dolarów i w listopadzie najlepszych szachistów czeka ostatnia runda. Cykl zakończy się turniejem w San Francisco w dniach 11-20 listopada z udziałem ośmiu czołowych szachistów. Wiadomo już, że triumfatorem będzie Norweg Magnus Carlsen, którego Duda pokonał w Aimchess Rapid. Przewaga najlepszego szachisty świata jest już niezagrożona. Polski arcymistrz w Stanach Zjednoczonych będzie jednak bronił pozycji wicelidera. Rok temu Duda był 16.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....