Jan-Krzysztof Duda listopadzie będzie bronił pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Autor
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda listopadzie będzie bronił pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Polski arcymistrz szachowy ma szanse na spory sukces. Po zwycięstwie w Aimchess Rapid, Jan-Krzysztof Duda awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Champion Chess Tour. W listopadzie odbędzie się ostatni turniej tej serii, a Polak będzie bronił drugiego miejsca.

Dla Dudy tegoroczny występ w CCT już jest szczególny i pod wieloma względami najlepszy. 24-letni szachista z Wieliczki wygrał turniej Aimchess Rapid i wyprzedził w klasyfikacji generalnej Hindusa Rameshbabu Praggnanandhy. Polski arcymistrz za cały turniej zgarnął też 32 tysiące dolarów. Dla Dudy to drugi triumf w historii startów w Champions Chess Tour. W kwietniu triumfował w Oslo Esports Cup.

Dzięki temu najlepszy polski szachista wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu CCT. Rozegrano już 8 z 9 turniejów drugiej edycji tego cyklu. Szachowa Liga Mistrzów, bo tak jest też nazywana ma pulę 1/6 mln dolarów i w listopadzie najlepszych szachistów czeka ostatnia runda. Cykl zakończy się turniejem w San Francisco w dniach 11-20 listopada z udziałem ośmiu czołowych szachistów. Wiadomo już, że triumfatorem będzie Norweg Magnus Carlsen, którego Duda pokonał w Aimchess Rapid. Przewaga najlepszego szachisty świata jest już niezagrożona. Polski arcymistrz w Stanach Zjednoczonych będzie jednak bronił pozycji wicelidera. Rok temu Duda był 16.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...