Duda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Strona głównaSzachyDuda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Od czwartku w niemieckim Duesslerdorfie trwa turniej szachów WR Chess Masters. Bierze w nim udział Jan-Krzysztof Duda, dla którego jest to pierwszy w tym roku start w formule tradycyjnej.

Obsada niemieckiego turnieju jest bardzo mocno, bo na liście startowej pojawili się m.in wicelider światowego rankingu Jan Niepomniaszczi oraz piąty w rankingu FIDE Anish Giri, który wygrał prestiżowy Tata Steel Chess w Wijk aan Zee.

Jan-Krzysztof Duda też miał brać udział w tamtym turnieju, ale w ostatniej chwili wycofał się ze względów zdrowotnych. W tym roku polski arcymistrz wziął udział jedynie w turnieju szachów online. W Duesseldorfie po raz pierwszy w 2023 roku zasiada przy tradycyjnej szachownicy.

W pierwszym meczu arcymistrz z Wieliczki przegrał czarnymi z Amerykaninem Wesleyem So. W piątek w drugim meczu Duda zmierzy się białymi ze wspomnianym Niepomniaszczim. Turniej WR Chess Masters potrwa do 25 lutego, z dniem przerwy w poniedziałek. Impreza jest pierwszym od blisko czterech lat prywatnie organizowanym superturniejem w Niemczech. Pula nagród wynosi 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymają – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a ostatni zawodnik – 5 tys. euro.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...