Duda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Strona głównaSzachyDuda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Od czwartku w niemieckim Duesslerdorfie trwa turniej szachów WR Chess Masters. Bierze w nim udział Jan-Krzysztof Duda, dla którego jest to pierwszy w tym roku start w formule tradycyjnej.

Obsada niemieckiego turnieju jest bardzo mocno, bo na liście startowej pojawili się m.in wicelider światowego rankingu Jan Niepomniaszczi oraz piąty w rankingu FIDE Anish Giri, który wygrał prestiżowy Tata Steel Chess w Wijk aan Zee.

Jan-Krzysztof Duda też miał brać udział w tamtym turnieju, ale w ostatniej chwili wycofał się ze względów zdrowotnych. W tym roku polski arcymistrz wziął udział jedynie w turnieju szachów online. W Duesseldorfie po raz pierwszy w 2023 roku zasiada przy tradycyjnej szachownicy.

W pierwszym meczu arcymistrz z Wieliczki przegrał czarnymi z Amerykaninem Wesleyem So. W piątek w drugim meczu Duda zmierzy się białymi ze wspomnianym Niepomniaszczim. Turniej WR Chess Masters potrwa do 25 lutego, z dniem przerwy w poniedziałek. Impreza jest pierwszym od blisko czterech lat prywatnie organizowanym superturniejem w Niemczech. Pula nagród wynosi 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymają – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a ostatni zawodnik – 5 tys. euro.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...