STS KOD PROMOCYJNY

Duda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda pierwszy raz przy szachownicy. Polski arcymistrz w WR Chess Masters

Od czwartku w niemieckim Duesslerdorfie trwa turniej szachów WR Chess Masters. Bierze w nim udział Jan-Krzysztof Duda, dla którego jest to pierwszy w tym roku start w formule tradycyjnej.

Obsada niemieckiego turnieju jest bardzo mocno, bo na liście startowej pojawili się m.in wicelider światowego rankingu Jan Niepomniaszczi oraz piąty w rankingu FIDE Anish Giri, który wygrał prestiżowy Tata Steel Chess w Wijk aan Zee.

Jan-Krzysztof Duda też miał brać udział w tamtym turnieju, ale w ostatniej chwili wycofał się ze względów zdrowotnych. W tym roku polski arcymistrz wziął udział jedynie w turnieju szachów online. W Duesseldorfie po raz pierwszy w 2023 roku zasiada przy tradycyjnej szachownicy.

W pierwszym meczu arcymistrz z Wieliczki przegrał czarnymi z Amerykaninem Wesleyem So. W piątek w drugim meczu Duda zmierzy się białymi ze wspomnianym Niepomniaszczim. Turniej WR Chess Masters potrwa do 25 lutego, z dniem przerwy w poniedziałek. Impreza jest pierwszym od blisko czterech lat prywatnie organizowanym superturniejem w Niemczech. Pula nagród wynosi 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymają – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a ostatni zawodnik – 5 tys. euro.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...