STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda czeka na zwycięstwo w turnieju Grand Chess Tour w Bukareszcie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda czeka na zwycięstwo w turnieju Grand Chess Tour w Bukareszcie

Jan-Krzysztof Duda bierze udział w turnieju z cyklu Grand Chess Tour 2023. Polski arcymistrz w Rumunii na razie radzi sobie średnio, bo po pierwszych dwóch pojedynkach ma na swoim koncie remis i porażkę.

Na inaugurację turnieju w Bukareszcie Duda remisował w sobotę białymi z Holendrem Anishem Girim. W niedzielę z kolei polski arcymistrz przegrał z Richardem Rapportem. Jako przedostatni w klasyfikacji Duda w poniedziałek zagra z najniżej notowanym w turnieju szachistą, czyli Danielem Deacem.

Turniej z cyklu Gran Chess Tour w Rumunii potrwa do 15 maja. Pila nagród wynosi 350 tys. dolarów. Tegoroczna edycja GCT składa się z pięciu zawodów, dwóch turniejów szachów klasycznych oraz trzech szybkich i błyskawicznych.

Kolejna impreza odbędzie się w dniach 21-25 maja. Będzie to turniej szachów szybkich i błyskawicznych, a miejscem będzie Muzeum POLIN w Warszawie.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...