Jan-Krzysztof Duda czeka na zwycięstwo w turnieju Grand Chess Tour w Bukareszcie

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda czeka na zwycięstwo w turnieju Grand Chess Tour w Bukareszcie

Jan-Krzysztof Duda bierze udział w turnieju z cyklu Grand Chess Tour 2023. Polski arcymistrz w Rumunii na razie radzi sobie średnio, bo po pierwszych dwóch pojedynkach ma na swoim koncie remis i porażkę.

Na inaugurację turnieju w Bukareszcie Duda remisował w sobotę białymi z Holendrem Anishem Girim. W niedzielę z kolei polski arcymistrz przegrał z Richardem Rapportem. Jako przedostatni w klasyfikacji Duda w poniedziałek zagra z najniżej notowanym w turnieju szachistą, czyli Danielem Deacem.

Turniej z cyklu Gran Chess Tour w Rumunii potrwa do 15 maja. Pila nagród wynosi 350 tys. dolarów. Tegoroczna edycja GCT składa się z pięciu zawodów, dwóch turniejów szachów klasycznych oraz trzech szybkich i błyskawicznych.

Kolejna impreza odbędzie się w dniach 21-25 maja. Będzie to turniej szachów szybkich i błyskawicznych, a miejscem będzie Muzeum POLIN w Warszawie.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Problemy zdrowotne Igi Świątek. Nie zagra w Miami i w meczu Billie Jean King Cup

Iga Świątek z powodu problemów zdrowotnych wycofała się ze startu w turnieju Miami Open 2023 w przeddzień swojego meczu w II rundzie. Liderki światowego...