Jan-Krzysztof Duda „królem” remisów w WR Chess Masters

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters

Zakończył się turniej szachowy WE Chess Masters w Duesseldrofie. Jan-Krzysztof Duda wyróżnił się… serią ośmiu remisów z rzędu!

Dla polskiego arcymistrza był to pierwszy turniej w tym roku rozgrywany w tradycyjnej formie a nie on-line. Duda rozpoczął zmagania w Niemczech od porażki czarnymi z reprezentantem Stanów Zjednoczonych – Wesleyem So (8. w rankingu FIDE).

W kolejnych rundach i dniach było lepiej, bo Polak nie przegrywał tylko remisował. Co niesamowite, do końca zmagań, czyli przez osiem kolejnych rund, arcymistrz z Wieliczki remisował kolejne partie. W efekcie czego Jan-Krzysztof Duda zakończył zmagania z czterema punktami, tak jak… pięciu innych szachistów.

Jan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters
klasyfikacja WR Chess Masters 2023

Pula nagród wynosi zawodów w Duesseldorfie wynosiła 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymali – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a najgorsi po 5 tys. euro.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...