Jan-Krzysztof Duda „królem” remisów w WR Chess Masters

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters

Zakończył się turniej szachowy WE Chess Masters w Duesseldrofie. Jan-Krzysztof Duda wyróżnił się… serią ośmiu remisów z rzędu!

Dla polskiego arcymistrza był to pierwszy turniej w tym roku rozgrywany w tradycyjnej formie a nie on-line. Duda rozpoczął zmagania w Niemczech od porażki czarnymi z reprezentantem Stanów Zjednoczonych – Wesleyem So (8. w rankingu FIDE).

W kolejnych rundach i dniach było lepiej, bo Polak nie przegrywał tylko remisował. Co niesamowite, do końca zmagań, czyli przez osiem kolejnych rund, arcymistrz z Wieliczki remisował kolejne partie. W efekcie czego Jan-Krzysztof Duda zakończył zmagania z czterema punktami, tak jak… pięciu innych szachistów.

Jan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters
klasyfikacja WR Chess Masters 2023

Pula nagród wynosi zawodów w Duesseldorfie wynosiła 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymali – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a najgorsi po 5 tys. euro.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...