STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda „królem” remisów w WR Chess Masters

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters

Zakończył się turniej szachowy WE Chess Masters w Duesseldrofie. Jan-Krzysztof Duda wyróżnił się… serią ośmiu remisów z rzędu!

Dla polskiego arcymistrza był to pierwszy turniej w tym roku rozgrywany w tradycyjnej formie a nie on-line. Duda rozpoczął zmagania w Niemczech od porażki czarnymi z reprezentantem Stanów Zjednoczonych – Wesleyem So (8. w rankingu FIDE).

W kolejnych rundach i dniach było lepiej, bo Polak nie przegrywał tylko remisował. Co niesamowite, do końca zmagań, czyli przez osiem kolejnych rund, arcymistrz z Wieliczki remisował kolejne partie. W efekcie czego Jan-Krzysztof Duda zakończył zmagania z czterema punktami, tak jak… pięciu innych szachistów.

Jan-Krzysztof Duda "królem" remisów w WR Chess Masters
klasyfikacja WR Chess Masters 2023

Pula nagród wynosi zawodów w Duesseldorfie wynosiła 130 tysięcy euro. Trzej pierwsi w klasyfikacji otrzymali – odpowiednio – 40, 25 i 15 tys., a najgorsi po 5 tys. euro.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...