Polki na prowadzeniu na Olimpiadzie Szachowej w Indiach. Świetna gra naszych reprezentantek

Strona głównaSzachyPolki na prowadzeniu na Olimpiadzie Szachowej w Indiach. Świetna gra naszych reprezentantek

Fenomenalnie jak dotąd spisują się reprezentantki Polski na 44. Olimpiadzie Szachowej, która odbywa się w Indiach, w mieście Madras. Polki obecnie zajmują obecnie pierwsze miejsce, ex aequo z reprezentacją Indii.

Świetna gra Polek

Na początku przypomnijmy skład polskiej drużyny narodowej kobiet, która występuje teraz na Olimpiadzie Szachowej wchodzą:

  • Alina Kashlinskaya
  • Monika Soćko (jedyna polska arcymistrz szachowa)
  • Oliwia Kiołbasa
  • Maria Malicka

Obecnie, po dziewięciu kolejkach Olimpiady Szachowej, Polki zajmują sensacyjnie pierwsze miejsce, mając na swoim koncie 15 punktów i będąc tym samym na równi z reprezentantkami Indii. Kazachstan oraz Gruzja znajdują się zaś tylko jedno oczko za liderkami. Cały turniej dobiegnie końca po 11 rundach, wobec czego dużo może się zmienić, jednak pozostaje bardzo mocno trzymać kciuki za biało-czerwone!

Niesamowita dyspozycja Oliwii Kiołbasy

Oliwia Kiołbasa, która na ostatnich mistrzostwach Europy zdobyła brąz, podczas turnieju w Indiach wygrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. 9/9 – tak prezentuje się bilans 22-letniej Polki! Jest to jak dotąd najlepszy rekord odnotowany podczas tegorocznej żeńskiej Olimpiady Szachowej. Kiołbasa tym samym ma otwartą drogę, aby odnotować najlepszy indywidualny wynik na tego typu imprezie w historii.

Jak radzą sobie mężczyźni?

Przypomnijmy, że Polskę podczas tegorocznej Olimpiady Szachowej mężczyzn reprezentują:

  • Radosław Wojtaszek
  • Kacper Piorun
  • Mateusz Bartel
  • Wojciech Moranda

Panowie niestety nie radzą sobie tak dobrze jak panie. Obecnie Polacy nie mają już szans na uplasowanie się w strefie medalowej, jednak wciąż w grze są punkty liczące się w indywidualnych rankingach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...