STS KOD PROMOCYJNY

Radosław Wojtaszek liderem grupy przed rewanżami w turnieju FIDE Grand Prix w Berlinie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyRadosław Wojtaszek liderem grupy przed rewanżami w turnieju FIDE Grand Prix w...

Wojtaszek, to obok Jana-Krzysztofa Duda, najlepszy polski szachista. 25-latek jak na razie dobrze radzi sobie podczas turnieju w Berlinie. Przed Polakiem runda rewanżowa w grupie B, której przewodzi.

Bez porażki w pierwszych meczach

Szachista z Kwidzynia, który zajmuje 45. miejsce w światowym rankingu FIDE zremisował z Rosjaninem Władimirem Fiedosiejewem w trzeciej rundzie turnieju Grand Prix FIDE. Wcześniej w Berlinie Polak pokonał Węgra Richarda Rapporta oraz zremisował z innym Rosjaninem Grigorijem Oparinem.

Udział w ostatniej chwili

W poniedziałek, 7 lutego Wojtaszek rozpocznie rundę rewanżową i na początek czarnymi rozpocznie mecz z Rapportem. Polski szachista w Berlinie startuje jako rezerwowy. Otrzymał zaproszenie na turniej szachowy trzy dni przed startem imprezy, zastępując Chińczyka Lirena Dinga.

Walczą o turniej kandydatów

W Berlinie rywalizuje 16 szachistów, którzy zostali przydzieleni do czterech grup. Każdy uczestnik najpierw rozegra sześć partii. Najlepsi z każdej grupy przejdą do fazy pucharowej, a impreza kończy się 17 lutego.

FIDE Grand Prix to turnieje organizowane w Berlinie i Belgradzie, które potrwają do 4 kwietnia 2022 roku. Każdy spośród 24 szachistów wystartuje w dwóch takich zawodach. Dwaj najlepsi w punktacji sumarycznej za poszczególne turnieje uzupełnią stawkę turnieju kandydatów w Madrycie (16 czerwca – 7 lipca). Co ciekawe po raz pierwszy w historii w tym turnieju zobaczymy reprezentanta Polski, Będzie nim oczywiście Jan-Krzysztof Duda, zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Świata

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...