STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSzachySzymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

9 i 10 kwietnia w Elblągu zorganizowano zawody o Puchar Polski w szachach. Był to pierwszy z czterech turniejów z cyklu PGNiG TERMIKA. Zwyciężył Szymon Gumularz, występujący na co dzień w KSz Polonia Wrocław.

W Pucharze Polski wzięło udział 322 zawodników. Po pierwszym dniu zawodów rozgrywanych tempem szachów szybkich wyłoniono szesnastkę, która następnie walczyła w turnieju pucharowym. Wygrał Szymon Gumularz, który w finale pokonał Bartosza Soćko (KSz Hetman GKS Katowice). Mecz o trzecie miejsce wygrał Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała). Pula nagród w całym cyklu wyniesie 300.000 zł, natomiast pula w każdej edycji to 50.000 zł.

Równolegle do turnieju finałowego rozegrano turniej pocieszenia w szachach błyskawicznych, w którym zwyciężył Antoni Kozak (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski) przed Jakubem Kosakowskim (MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Igorem Janikiem (UKS Skoczek Elbląg).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...