Szymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

Strona głównaSzachySzymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

9 i 10 kwietnia w Elblągu zorganizowano zawody o Puchar Polski w szachach. Był to pierwszy z czterech turniejów z cyklu PGNiG TERMIKA. Zwyciężył Szymon Gumularz, występujący na co dzień w KSz Polonia Wrocław.

W Pucharze Polski wzięło udział 322 zawodników. Po pierwszym dniu zawodów rozgrywanych tempem szachów szybkich wyłoniono szesnastkę, która następnie walczyła w turnieju pucharowym. Wygrał Szymon Gumularz, który w finale pokonał Bartosza Soćko (KSz Hetman GKS Katowice). Mecz o trzecie miejsce wygrał Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała). Pula nagród w całym cyklu wyniesie 300.000 zł, natomiast pula w każdej edycji to 50.000 zł.

Równolegle do turnieju finałowego rozegrano turniej pocieszenia w szachach błyskawicznych, w którym zwyciężył Antoni Kozak (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski) przed Jakubem Kosakowskim (MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Igorem Janikiem (UKS Skoczek Elbląg).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...