Szymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSzachySzymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

9 i 10 kwietnia w Elblągu zorganizowano zawody o Puchar Polski w szachach. Był to pierwszy z czterech turniejów z cyklu PGNiG TERMIKA. Zwyciężył Szymon Gumularz, występujący na co dzień w KSz Polonia Wrocław.

W Pucharze Polski wzięło udział 322 zawodników. Po pierwszym dniu zawodów rozgrywanych tempem szachów szybkich wyłoniono szesnastkę, która następnie walczyła w turnieju pucharowym. Wygrał Szymon Gumularz, który w finale pokonał Bartosza Soćko (KSz Hetman GKS Katowice). Mecz o trzecie miejsce wygrał Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała). Pula nagród w całym cyklu wyniesie 300.000 zł, natomiast pula w każdej edycji to 50.000 zł.

Równolegle do turnieju finałowego rozegrano turniej pocieszenia w szachach błyskawicznych, w którym zwyciężył Antoni Kozak (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski) przed Jakubem Kosakowskim (MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Igorem Janikiem (UKS Skoczek Elbląg).

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.