Szymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

Strona głównaSzachySzymon Gumularz triumfatorem Pucharu Polski w szachach

9 i 10 kwietnia w Elblągu zorganizowano zawody o Puchar Polski w szachach. Był to pierwszy z czterech turniejów z cyklu PGNiG TERMIKA. Zwyciężył Szymon Gumularz, występujący na co dzień w KSz Polonia Wrocław.

W Pucharze Polski wzięło udział 322 zawodników. Po pierwszym dniu zawodów rozgrywanych tempem szachów szybkich wyłoniono szesnastkę, która następnie walczyła w turnieju pucharowym. Wygrał Szymon Gumularz, który w finale pokonał Bartosza Soćko (KSz Hetman GKS Katowice). Mecz o trzecie miejsce wygrał Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała). Pula nagród w całym cyklu wyniesie 300.000 zł, natomiast pula w każdej edycji to 50.000 zł.

Równolegle do turnieju finałowego rozegrano turniej pocieszenia w szachach błyskawicznych, w którym zwyciężył Antoni Kozak (TSz Skoczek Sędziszów Małopolski) przed Jakubem Kosakowskim (MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Igorem Janikiem (UKS Skoczek Elbląg).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...