STS KOD PROMOCYJNY

Drużynowy Puchar Świata 2023 wraca do Wrocławia!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelDrużynowy Puchar Świata 2023 wraca do Wrocławia!

Drużynowy Puchar Świata 2023 na żużlu powraca po sześciu latach przerwy. Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku we Wrocławiu. Gospodarzem zmagań czołowych drużyn na świecie będzie Stadion Olimpijski. Zawody zostaną rozegrane w dniach 25-29 lipca. Już tradycyjnie faworytami do zwycięstwa powinni być Polacy, którzy w przeszłości aż ośmiokrotnie sięgali po trofeum najlepszej drużyny żużlowej globu. 

Polacy z automatycznym awansem

Reprezentanci Polski jako ośmiokrotni zwycięzcy, obrońcy tytułu oraz gospodarz turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Świata 2023 otrzymają automatyczną kwalifikację. Finał zaplanowano na 29 lipca 2023 roku w sobotę. W ramach zawodów odbędą się dwa półfinały. Udział w nich weźmie sześć pozostałych drużyn z tegorocznego finału Speedway of Nations w Vojens, czyli: Australia, Dania, Wielka Brytania, Szwecja, Czechy i Finlandia. Stawkę półfinalistą uzupełnią Francuzi i Niemcy, którzy zajęli czwarte miejsca w tegorocznych półfinałach Speedway of Nations. 

Zasady kwalifikacji do finału 

Bezpośredni awans poza Polakami uzyskają zwycięzcy półfinałów. Zespoły, które zajmą w nich 2. i 3. miejsca zmierzą się w piątkowych barażach. Stawkę finalistów Drużynowego Pucharu Świata 2023 uzupełni najlepsza ekipa z barażów. W sobotę na Stadionie Olimpijskim o złoto walczyć będą cztery reprezentacje. 

Powrót do Wrocławia po latach

Wrocław to miasto, które kocha żużel na wysokim poziomie. Stadion Olimpijski w swojej historii gościł m.in. pierwszą rundę Speedway Grand Prix 1995, a także historyczną, pierwszą edycję Drużynowego Pucharu Świata w 2001 roku. Teraz powróci z kolejną edycją imprezy, która nie była rozgrywana już od sześciu lat. Wydaje się, że przyznanie organizacji stolicy Dolnego Śląska to rekompensata za to, że miasto to straciło możliwość organizacji rundy Speedway Grand Prix.

Polacy w gronie faworytów

Tradycyjnie Polacy będą jednymi z faworytów imprezy. Od lat polski żużel jest na najwyższym światowym poziomie. Polacy regularnie walczą o najważniejsze trofea, w tym m.in. tytuł indywidualnego mistrza świata. Przed własną publicznością we Wrocławiu będą chcieli powalczyć o zdobycie 9. Drużynowego Pucharu Świata w historii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...