Kto awansuje do finałów? Czas na IMP Challenge 2023

Autor
Strona głównaŻużelKto awansuje do finałów? Czas na IMP Challenge 2023

Najlepsi ćwierćfinaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski ruszaj do Grudziądza, aby zawalczyć w ramach IMP Challenge o miejsce w miniturnieju finałowym. Czeka już na nich sześciu innych zawodników, a zarazem faworytów do tytułu mistrzowskiego.

Najlepsi z najlepszych

W ostatnim tygodniu kwietnia 64 najlepszych polskich żużlowców rywalizowało w ramach ćwierćfinałów IMP. Cztery imprezy wyłoniły łącznie 16 najlepszych zawodników, którzy 11 maja na torze w Grudziądzu będą walczyć o miejsca w finale podzielonym na trzy rundy.

Grono uczestników rywalizacji na stadionie GKM-u, zlokalizowanym przy ulicy Hallera, jest bardzo szerokie. W końcu w gronie najlepszych zawodników walczących o mistrzostwo Polski są żużlowcy tak z PGE Ekstraligi, ale i pierwszej ligi.

Faworytów będzie wielu

Wśród faworytów rywalizacji należy wskazać na pewno żużlowców aktualnego mistrza Polski, a więc Mateusza Cierniaka czy Jarosława Hampela. Szanse jednak mają też zawodnicy lidera rozgrywek, Sparty Wrocław. Mowa o Piotrze Pawlickim czy zwycięzcy Srebrnego Kasku z początku maja, Bartłomieju Kowalski.

Wśród faworytów rywalizacji na pewno jest też Szymon Woźniak. Żużlowiec Stali Gorzów w ostatnich dniach otrzymał „dziką kartę” na eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Może go to zmobilizować do walki o awans. Ośmiu najlepszych zawodników turnieju awansuje do finałów.

Dołączą do sześciu innych zawodników – Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka (wszyscy są stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix), Dominik Kubera, Janusz Kołodziej (medaliści ubiegłorocznego IMP) oraz Mateusz Świdnicki (ubiegłoroczny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski). Pozostałe miejsca zostaną obsadzone „dzikimi kartami”.

Lista startowa IMP CHALLANGE 2023 w Grudziądzu

 1. Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz)
 2. Marcin Nowak (Stal Rzeszów)
 3. Piotr Pawlicki (Sparta Wrocław)
 4. Szymon Woźniak (Stal Gorzów)
 5. Wiktor Lampart (Apator Toruń)
 6. Oskar Fajfer (Stal Gorzów)
 7. Krzysztof Buczkowski (Falubaz Zielona Góra)
 8. Hubert Łęgowik (Start Gniezno)
 9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
 10. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 11. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)
 12. Adrian Gała (PSŻ Poznań)
 13. Wiktor Jasiński (Stal Gorzów)
 14. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa)
 15. Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa)
 16. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław)

Rezerwowi:

 1. Tomasz Gapiński (Orzeł Łódź)
 2. Przemysław Pawlicki (Falubaz Zielona Góra)
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...