STS KOD PROMOCYJNY

Co słychać u polskich żużlowców? Świetny Zmarzlik, Dudek walczy o brąz w Toruniu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy za granicąCo słychać u polskich żużlowców? Świetny Zmarzlik, Dudek walczy o brąz w...

Sezon na „czarny sport” powoli dobiega końca, jednak jeszcze w ostatnim tygodniu września i początkiem października czekają nas żużlowe emocje związane z ostatnią rundą Indywidualnych Mistrzostw Świata. Polacy wystąpili także w meczu finałowym w lidze szwedzkiej, więc to odpowiedni czas na sprawdzenie, jak im poszło.

Biało-czerwoni w lidze szwedzkiej

Drużynowe Mistrzostwa Polski dobiegły końca, jednak wciąż możemy emocjonować się występami biało-czerwonych w zagranicznych ligach. Spora grupa naszych reprezentantów wystąpiła w pierwszym meczu finałowym w Bauhaus-Ligan w Szwecji. W sumie o punkty walczyło pięciu Polaków, lecz wyróżniającą się postacią był nie kto inny, jak Bartosz Zmarzlik w barwach Lejonen Gislaved. Indywidualny Mistrz Świata z 2022 roku wywalczył 13 punktów. To jednak nie wystarczyło, by dać swojemu zespołowi zwycięstwo. W ekipie rywali fenomenalnie zaprezentował się brytyjski duet Dan Bewley i Robert Lambert, a solidny występ zanotował Grzegorz Zengota. Smederna Eskilstuna wygrała 47:42 i jest bliżej sięgnięcia po złoto w rozgrywkach Drużynowego Mistrza Szwecji.

Patryk Dudek walczy o brąz

Choć kwestia złotego medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Świata została już rozstrzygnięta, to za plecami Bartosza Zmarzlika i Duńczyka Leona Madsena wciąż toczy się ciekawa walka o brąz. Udział w niej bierze kolejny przedstawiciel Polski, czyli Patryk Dudek, o którego uznaliśmy za największe, pozytywne zaskoczenie tegorocznego sezonu w Speedway Grand Prix.

Kibiców w Toruniu czeka więc arcyciekawa batalia, którego stawką będzie najniższy stopień podium. Polak walczący o medal przed biało-czerwonymi kibicami – można by powiedzieć, że historia pisze się sama. Dudek ma trzy punkty przewagi nad czwartym Robertem Lambertem i o siedem „oczek” więcej niż piąty Dan Bewley. Brytyjski duet pokazał jednak, na co go stać w Drużynowych Mistrzostwach Szwecji, więc wszystko wskazuje na to, że i w toruńskiej Motoarenie także będzie groźny.

Analizując kursy w zakładach bukmacherskich widzimy, że to Polak jest faworytem do złota. Kurs na niego wynosi 2.75, z kolei na Lamberta 3.00, a na Bewley’a już 6.00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...