STS KOD PROMOCYJNY

Walkę czas zacząć. Pierwszy turniej o Indywidualne Mistrzostwo Polski na żużlu

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelWalkę czas zacząć. Pierwszy turniej o Indywidualne Mistrzostwo Polski na żużlu

Rywalizacja o tytuł najlepszego indywidualnie polskiego żużlowca rozpocznie się w czwartek, 8 czerwca o godzinie 19 w Rzeszowie. Będą to pierwsze z trzech zawodów, w ramach których trwać będzie walka o mistrzostwo Polski. Faworytem jest niezmiennie Bartosz Zmarzlik.

Trzy kroki do tytułu

Rywalizacja w Rzeszowie nie jest oczywiście inauguracją walki o Indywidualne Mistrzostwo Polski. Wcześniej rozgrywano ćwierćfinały oraz turniej challenge, gdzie sensacyjnie poza najlepszą ósemką znaleźli się m.in. Jarosław Hampel. Ten jednak w rywalizacji wystąpi, ale o tym później.

Kibice zapewne liczą, że rywalizacja o tytuł będzie równie zacięta, jak o sam udział w finale. Pierwsze zawody odbędą się 8 czerwca w Rzeszowie. Kolejne rundy zaplanowano na 16 lipca w Pile. Zakończenie rywalizacji odbędzie się 30 lipca w Krośnie.

To zawody, które wzbudzają najwięcej niepewności poprzez sam tor. W końcu całkiem niedawno zespół z Krosna stracił licencję właśnie przez stan owalu. Nie ma jednak większych obaw – w końcu za zawody odpowiadają najbardziej odpowiedzialne osoby w GKSŻ.

Delegatem z jej ramienia w czwartkowych zawodach będzie Piotr Szymański. Przewodniczącym jury z kolei Zbigniew Fiałkowski. Komisarzem technicznym został Leszek Demski. Oznacza to, że trzy z 4 najważniejszych osób w GKSŻ będzie odpowiadało za zawody. Sędzią rywalizacji został Krzysztof Meyze.

🏁 Sprawdź kursy na żużel w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!


Czytaj także:


Kilku nieobecnych

Lista zawodników, którzy wystąpią w rywalizacji w Rzeszowie różni się jednak zdecydowanie od tej, którą wyłoniły eliminacje. W składzie na pierwszy z finałów zabraknie Adriana Gały. Ten doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym, gdy Wybrzeże Gdańsk mierzyło się PSŻ-em Poznań. Zastąpi go Mateusz Cierniak.

Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce, gdy z powodu kontuzji wypadł Dominik Kubera. Zastąpi go Wiktor Przyjemski. Jak wyglądała sytuacja Hampela? Ten otrzymał stałą „dziką kartę” na finałowe turnieje.

Zmiany miały miejsce także wśród rezerwowych. W Rzeszowie nie pojawią się leczący kontuzję Grzegorz Zengota oraz Jakub Miśkowiak, który przesłał zwolnienie lekarskie. Stąd ich miejsce zajmą Bartosz Kowalski i Hubert Łęgowik.

Lista startowa 1. finału IMP w Rzeszowie

 1. Marcin Nowak
 2. Wiktor Przyjemski
 3. Janusz Kołodziej
 4. Maciej Janowski
 5. Piotr Pawlicki
 6. Mateusz Cierniak
 7. Jarosław Hampel
 8. Wiktor Jasiński
 9. Szymon Woźniak
 10. Wiktor Lampart
 11. Oskar Fajfer
 12. Patryk Dudek
 13. Mateusz Świdnicki
 14. Kacper Woryna
 15. Bartosz Zmarzlik
 16. Krzysztof Buczkowski

REZERWOWI

 1. Bartłomiej Kowalski
 2. Hubert Łęgowik


Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...