STS KOD PROMOCYJNY

Właściciel złota już znany? 3. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelWłaściciel złota już znany? 3. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski!

Rywalizacja o tytuł najlepszego żużlowca w Polsce powoli się kończy. Przed zawodnikami decydujące starcie w Krośnie. Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to mistrzem zostanie Bartosz Zmarzlik. Nie można jednak skreślać innych zawodników.

Szansa na zmianę jest niewielka

Liderem tegorocznej rywalizacji jest Bartosz Zmarzlik. Polak niezmiennie od lat jest najlepszym zawodnikiem w stawce i trudno się spodziewać, by którykolwiek z pozostałych graczy w stawce miałby mu zagrozić. Najbliżej tego jest Maciej Janowski. Traci on w tabeli do Zmarzlika siedem punktów.

Lider reprezentacji Polski musiałby więc maksymalnie sięgnąć po sześć punktów, a Janowski wygrać, aby kolejność na pierwszych dwóch pozycjach. Trzeci Patryk Dudek traci jeszcze więcej, bo osiem. Analogicznie więc Zmarlik musiałby zdobyć maksymalnie cztery „oczka”, a Dudek wygrać, żeby losy rozgrywki się zmieniły.

Trzeba więc powoli godzić się z faktem, że zawodnik Motoru Lublin wygra rywalizację i zostanie Indywidualnym Mistrzem Polski. Mógłby więc dzień po dniu zdobyć trofeum. W końcu reprezentacja Polski w sobotę, 29 lipca zawalczy o Drużynowy Puchar Świata.

Przyjemnski za Pawlickiego

W składzie zawodów doszło do jednej zmiany. Piotra Pawlickiego zastąpi Wiktor Przyjemski. Jest to spowodowane kontuzją pierwszego z nich, którą odniósł podczas walki w 2. finale IMP, który był rozgrywany w Pile.

– Bardzo się cieszę, że po raz trzeci będę miał okazję rywalizować z najlepszymi polskimi zawodnikami. Mam świadomość, że wskakuję w miejsce tych, którzy ulegają kontuzji, ale żużel to taki sport, w którym tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często. Piotrowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania – powiedział Przyjemski.

Lista startowa 3. Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno:

 1. Patryk Dudek
 2. Adrian Gała
 3. Wiktor Lampart
 4. Przemysław Pawlicki
 5. Oskar Fajfer
 6. Mateusz Świdnicki
 7. Janusz Kołodziej
 8. Wiktor Jasiński
 9. Jarosław Hampel
 10. Bartosz Zmarzlik
 11. Wiktor Przyjemski
 12. Kacper Woryna
 13. Dominik Kubera
 14. Krzysztof Buczkowski
 15. Maciej Janowski
 16. Szymon Woźniak

Rezerwowi:

 1. Mateusz Cierniak
 2. Jakub Miśkowiak
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...