Drugie miejsce Polaków w turnieju Österreich Cup

Strona głównaHokej na lodzieDrugie miejsce Polaków w turnieju Österreich Cup

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie zajęli drugie miejsce w turnieju towarzyskim Österreich Cup rozgrywanym w Klagenfurcie. Biało-czerwoni długo dzielnie walczyli z faworyzowanymi Austriakami, którzy od lat występują w hokejowej elicie. Ostatecznie o porażce Polaków zadecydowała bramka stracona w dogrywce. W regulaminowym czasie gry było 0:0. Udział w turnieju Österreich Cup to kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata.

Udany sprawdzian Polaków. Postawili się faworytom

Bez dwóch zdań za nami kolejny udany sprawdzian Polaków, którzy postawili się faworytom. W półfinale pokonali 3:1 Włochów i awansowali do wielkiego finału Österreich Cup. Tam mierzyli się z Austriakami. Trener Róbert Kaláber dokonał kilku korekt w składzie, jednak gra naszej drużyny wciąż wyglądała bardzo dobrze. W bramce Polaków zadebiutował Tomáš Fučík.

W obu meczach turnieju nasza drużyna zaimponowała znakomitą grą w obronie. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry trzech tercji straciła tylko jedną bramkę. W finale turnieju długo utrzymywał się wynik 0:0. Oglądaliśmy wyrównaną grę z niewielką przewagę gospodarzy. Na koniec meczu bilans strzałów wynosił 28-20. Polacy spędzili na ławce kar o dwie minuty więcej od swoich rywali. Choć obie drużyny miały okazje, to jednak przez 60 minut efektywnej gry żadna z nich nie zdobyła bramki. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka w trzyosobowych składach. Niestety w trzeciej minucie dogrywki naszego bramkarza zaskoczył Benjamin Baumgartner. Tym samym to Austriacy wygrali turniej, a Polakom przypadły srebrne medale.

Austria – Polska 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)

Już niedługo mistrzostwa świata elity

W ostatnich latach jesteśmy świadkami sukcesów reprezentacji hokejowej biało-czerwonych. W tym roku po wielu latach nieobecności awansowała ona na mistrzostwa świata elity. Turniej odbędzie się w Czechach w dniach 10-26 maja. Polacy trafili do grupy B, która swoje mecze będzie rozgrywać w Ostrawie. Tam będą rywalizowali z takimi zespołami jak: Stany Zjednoczone, Szwecja, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Kazachstan i Francja. Zadaniem Polaków na ten turniej jest utrzymanie się w elicie na kolejny sezon. Będzie o to bardzo trudno.