STS KOD PROMOCYJNY

Meronk lepszy od Tigera, ale musi gonić rywali w 150. The Open

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk lepszy od Tigera, ale musi gonić rywali w 150. The Open

W piątek trwać będzie drugi dzień wielkoszlemowego turnieju golfowego The Open. Wśród 156 najlepszych golfistów świata na polu St. Andrews występuje Adrian Meronk. Polak po pierwszym dniu jest 119.

The Open uznawany jest za jeden z najważniejszych turniejów golfa. Odbywa się w miejscu historycznym, przepełnionym bogatymi doświadczeniami tej dyscypliny. Nic dziwnego, że setki tysięcy kibiców śledzą poczynania golfistów. W tym roku ranga turnieju jest jeszcze bardziej doniosła, bo odbywa się on po raz 150. w historii.

Musi walczyć o awans

PAR jak zwykle wynosił 72 – w tylu uderzeniach powinni zmieścić się golfiści pierwszego dnia. Adrian Meronk, który po raz drugie w karierze startuje w turnieju wielkiego szlema, a pierwszy raz w The Open zaczął nie najlepiej z wynikiem +5. To sprawiło, że w drugiej części dnia musiał gonić stawkę. I było lepiej! Trzykrotnie zszedł poniżej PAR, a pięć dołków zaliczył bez „straty” uderzenia”. Nadal jednak musi mocno walczyć o awans do trzeciej i czwartej rundy turnieju. W niej znajdzie się najlepsza 70. golfistów.

Polak lepszy od Tigera

Pewnym pocieszeniem dla najlepszego polskiego golfisty może być fakt, że… notuje już lepsze wyniki od samego Tigera Woodsa, z którym przecież miał okazję trenować na szkockim polu golfowym. Amerykanin jest 146. z wynikiem +6. Po pierwszym dniu The open prowadzi Cameron Young, a drugi jest Rory McIlroy.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...